Cibona poražena od Partizana, 15 asista Kapuste…

Na startu ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović ugostila Partizan i doživjela poraz 105:81. Zagrepčani su se dva dana nakon susreta u Splitu dobro držali do sredine druge četvrtine, a onda su favorizirani gosti do poluvremena napravili 17 razlike što su u nastavku rutinski održavali. Susret je obilježio sjajni Borna Kapusta koji je u debiju ABA lige podijelio 15 asistencija. Krešimir Ljubičić je sa 19 poena bio prvi strijelac Cibone, po 10 su dodali Lovro Mazalin i Nikola Malešević. Kod Partizana po 14 poena su ubacili Punter, Vukčević i Trifunović.

”Nakon poraza u Splitu gdje nismo dobro reagirali napravili smo jedan dobar trening i pripremu za Partizan. Mogu reći da sam danas zadovoljan s prvom četvrtinom i načinom kako smo se prezentirali no kad izgubiš utakmicu, bez obzira što je s druge strane euro ligaška momčad Partizana i jedan od najboljih, ako ne i najbolji trener Europe svih vremena Željko Obradović, ostaje gorčina. U zadnje dvije minute s nizom loših odluka upropastili smo dojam. Čestitam Partizanu na pobjedi i želim im dobru sezonu.’‘..kazao je trener Cibone Josip Sesar.