Cibona poražena od Anwila, danas protiv Toruna…

Cibona je u prvom nastupu na turniru u Torunu (Memorijal Wojtek Michniewicz) poražena od Anwila 89:84. Vukovi su nastupili u sastavu:  Bilinovac 2, Sabeckis, Rašić, Vucić 9, Kovač 14, Novačić 14, Prkačin 1, Rozić 1, Ljubičić 4, Gibson 21, Rhett 12, Paponja, Ramljak 6. Trener Ivan Velić je nakon susreta kazao Prvo poluvrijeme mekano u obrani, primili smo previše poena. Drugo poluvrijeme smo pojačali obranu i to je onda izgledalo puno bolje. Imali smo 11 slobodnih bacanja a domaćin 28, što dovoljno govori o sudačkom kriteriju, poglavito zadnju četvrtinu gdje nismo imali nijedno slobodno bacanje a domaćin 14. U jednom trenutku smo imali +6, međutim, onda su krenuli s masakrom utakmice. Pripremna je utakmica tako da je rezultat ipak u drugom planu. Igrali smo korektnu utakmicu s protivnikom koji ima 4 puta veći budžet od nas. U razgovoru s poljskim kolegama saznao sam da prvih 8 ekipa u Poljskom prvenstvu ima budžet između 2-3 milijuna eura i to dovoljno govori o kakvoj se ligi radi i gdje je hrvatska košarka trenutno u odnosu na Poljsku. Sam Anwil ima budžet preko 3 milijuna eura a toliki budžet vjerojatno nema cijela hrvatska liga.”..prenosi cibona.com

Danas Vukovi od 19 sati igraju protiv domaćina Polski Cukier Torun.