Cibona pobjedom otvorila doigravanje…

U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja HT Premijer lige Cibona je na svom parketu slavila protiv Adria Oil Škrljeva 92:80 i tako povela 1-0 u seriji na dvije dobivene utakmice. Druga utakmica igra se u srijedu kada će domaćin biti Škrljevo.

Iako su gosti tricom Tonija Jelenkovića poveli 10:4 u 4.minuti već do isteka prve četvrtine Cibosi su stigli do prednosti (25:19). Efikasno prvo poluvrijeme Vukovi su završili s 55 ubačenih poena i 20 koševa viška. U trećoj četvrtini bilo je i 25 razlike (66:41), a tada je uslijedio veliki pad u igri pa su gosti u posljednjih osam minuta ušli sa samo minus 4 (70:66). Ipak u završnici Vukovi su uspijeli iskontrolirat utakmicu i doći do startne pobjede.

”Ušli smo u utakmicu s velikom željom, ali nismo ispunjavali obrambene zadatke.  Tad su nam zabili neke lake koševe. Poslije smo to korigirali i držali do treće četvrtine kad nam se dogodio veliki pad. Priveli smo utakmicu kraju naizgled lako i najbitnije je da smo pobijedili.”..kazao je nakon susreta Mateo Drežnjak kao prvi strijelac susreta s 20 poena. Krešimir Radovčić je dodao 12, a izdvojit ćemo 8 poena i 8 asistencija Lovre Gnjidića.

Kod Škrljeva najefikasniji Arkim Robertson s 19 poena i 8 skokova.