Cibona pobjedom najavila doigravanje…

Cibona je u posljednjem susretu HT Premijer lige uoči doigravanja slavila protiv Alkara 81:64 i s omjerom 26-7 završila regularni dio sezone. Bila je to utakmica u kojoj su gosti igrali sa samo sedam igrača (Mandalinić nije ulazio u igru), a trener Cibone Vladimir Jovanović u igri nije uvodio Tonija Nakića i Jakova Mustapića.

Borbeni Sinjani rezultatski priključak u prvom poluvremenu su držali do sredine druge četvrtine (30:28). Razigrani Mateo Drežnjak je bio glavni kreator serije 11:0, a nakon prednosti na poluvremenu 43:30 opuštanje Cibone gosti su kaznili pa su preko Tereka Echolsa stigli na minus 3 (47:44). Ipak u nastavku susreta prednost je postepeno rasla te su Cibosi na kraju rutinski stigli od očekivane pobjede.

Drežnjak je predvodio Cibonu sa 16 poena. Ivan Novačić je dodao 14, a Danko Branković i junior Vito Vujović po 10. Kod Alkara koji sezonu završava sutra gostovanjem u Velikoj Gorici najbolji je bio Echols s 20 poena.

”Nismo bili pravi od početka utakmice. Blo je puno grešaka u obrani i energetski nismo bili na dobrom nivou. Možda je to bila posljedica ritma kojeg smo imali u zadnje vrijeme. Istaknuo bi minute Vujovića i Buljevića čija nam je energija dobro došla i bili su nam baš od pomoći kako nije bilo Mustapića i Nakića. Na kraju je najbitnije da smo pobijedili.”..kazao je trener Cibone nakon susreta.

Vukovi se sada okreću doigravanju čiji početak još nije poznat zbog odgođene utakmice Sonik Puntamika – Šibenka.

1. Zadar 32 28 4 15 - 1 13 - 3 2732 2226 +506 60
2. Cibona 33 26 7 14 - 3 12 - 4 2975 2424 +551 59
3. KK Split 32 25 7 17 - 0 8 - 7 2862 2493 +369 57
4. Gorica 31 23 8 15 - 1 8 - 7 2742 2352 +390 54
5. Adria Oil Škrljevo 33 18 15 12 - 5 6 - 10 2653 2711 -58 51
6. Sonik Puntamika 32 17 15 11 - 5 6 - 10 2535 2675 -140 49
7. Zabok 33 15 18 8 - 8 7 - 10 2561 2663 -102 48
8. GKK Šibenka 32 13 19 9 - 7 4 - 12 2696 2849 -153 45