Cibona pobjedom najavila doigravanje…

Cibona je u posljednjem susretu HT Premijer lige uoči doigravanja slavila protiv Alkara 81:64 i s omjerom 26-7 završila regularni dio sezone. Bila je to utakmica u kojoj su gosti igrali sa samo sedam igrača (Mandalinić nije ulazio u igru), a trener Cibone Vladimir Jovanović u igri nije uvodio Tonija Nakića i Jakova Mustapića.

Borbeni Sinjani rezultatski priključak u prvom poluvremenu su držali do sredine druge četvrtine (30:28). Razigrani Mateo Drežnjak je bio glavni kreator serije 11:0, a nakon prednosti na poluvremenu 43:30 opuštanje Cibone gosti su kaznili pa su preko Tereka Echolsa stigli na minus 3 (47:44). Ipak u nastavku susreta prednost je postepeno rasla te su Cibosi na kraju rutinski stigli od očekivane pobjede.

Drežnjak je predvodio Cibonu sa 16 poena. Ivan Novačić je dodao 14, a Danko Branković i junior Vito Vujović po 10. Kod Alkara koji sezonu završava sutra gostovanjem u Velikoj Gorici najbolji je bio Echols s 20 poena.

”Nismo bili pravi od početka utakmice. Blo je puno grešaka u obrani i energetski nismo bili na dobrom nivou. Možda je to bila posljedica ritma kojeg smo imali u zadnje vrijeme. Istaknuo bi minute Vujovića i Buljevića čija nam je energija dobro došla i bili su nam baš od pomoći kako nije bilo Mustapića i Nakića. Na kraju je najbitnije da smo pobijedili.”..kazao je trener Cibone nakon susreta.

Vukovi se sada okreću doigravanju čiji početak još nije poznat zbog odgođene utakmice Sonik Puntamika – Šibenka.