PORAZ U BELGIJI U 7.KOLU FIBA LIGE PRVAKA... CIBONA PALA U ZAVRŠNICI…

Željko Šakić odlazi u Rumunjsku

U 7.kolu Fiba Lige prvaka košarkaši Cibone doživjeli su peti poraz. Na gostovanju u Belgiji domaći Oostende je slavio 82:70 u utakmici koju je momčad Daria Gjergje prelomila u posljednjoj četvrtini. Vukovi su slabo otvorili utakmicu i pred završnicu prvog poluvremena bili u zaostatku 44:28. Ipak do odmora uspijeli su smanjiti prednost na 46:39.

U trećoj četvrtini stigao je preokret, točnije u 25.minuti kada je Scotty Reynolds ubacio četiri uzastopna poena za 53:51. Neizvjesnost je bila prisutna i početkom posljednje četvrtine, a domaćini su susret prelomili u manje od šest minuta kada su napravili seriju 16:2. Kod Cibone Željko Šakić je ubacio 18 poena, Reynolds 13, a vrijedi izdvojiti povratak Ante Žižića koji je za 19 minuta ubacio 10 poena. Domaćine je predvodio Boukichou s 20 poena. Slijedećeg tjedna Cibona gostuje na Tenerifima.

” Imali smo šansu pobijediti. Čestitke momčadi Oostendea koji su na kraju bili više fokusirani i koncentrirani. Imali su i par “sretnih šuteva” koji su im ušli. Moji igrači su igrali dobro. Bila je ovo jedna teška utakmica, pokušali smo pronaći ritam. Mislim da smo mogli dobiti ovu utakmicu uz još par dobrih napada, pogotovo u zadnjih 6-7 minuta kada su se podignuli. U tom periodu mi nismo mogli pronaći ritam u napadu, a u obrani nismo bili dovoljno koncentrirani te smo primili nekoliko laganih koševa. Pokušat ćemo ih dobiti na domaćem terenu.”..kaazao je nakon susreta trener Cibone Damir Mulaomerović.