U SKOPJU SVLADAN MZT UZ 37 POENA ANTE ŽIŽIĆA... CIBONA NAKON DVA PRODUŽETKA DO POBJEDE…

Cibona je nakon dva produžetka svladala MZT u Skopju 89:85 i ubilježila treću pobjedu u četvrtom kolu ABA lige. U utakmici prepunoj rezultatskih preokreta domaćini su imali 13 razlike (53:40) u 27.minuti, a Cibona serijom 16:3 u posljednjih deset minuta ušla u egalu (56:56).  Na krilima raspoloženog Ante Žižića (37 poena, 20 skokova) bili su Vukovi blizu pobjede u regularnom dijelu susreta, ali se ipak ušlo u prvi produžetak u kojem je poenima Petra Marića momčad Damira Mulaomerovića imala prednost 81:76. Kada se činilo da će Vukovi rješiti pitanje pobjednika domaćini su uzvratili s dvije trice, a drugi produžetak osigurao je Marin Rozić koji je pogodio jedno od dva bacanja. U drugom produžetku dominirao je odlični Žižić koji se u utakmici istakao i s nekoliko sjajnih blokada. Kod Cibone vrijedi još izdvojiti Elijaha Johnsona koji je ubacio 16 i Željka Šakića a 15 poena.

”Dobro smo krenuli, ali kada smo ušli u određene rotacije ušli smo u probleme kada su nam prelagano dolazili do koša i to jdnostavno nije bilo dobro. U drugom poluvremenu smo digli agresivnost i naša zonska obrana je dobro funkcionirala i na kraju došli do neizvjesne završnice i nakon dva produžetka uz malo više sreće i ipak pameti zasluženo pobjedili. Ovo je velika pobjeda za nas koja nas ostavlja u gornjem domu gdje je po meni mi i pripadamo.”…kazao je nakon susreta kapetan Cibone Marin Rozić.

Slijedeće subote u 5.kolu Cibona će ugostiti Karpoš Sokole iz Makedonije, a već prekosutra gostuje u Osijeku kod Vrijednosnica Osijek u 2.kolu A-1 lige.