Cibona nadigrala Split, Hermes Analitica poražena u Gorici…

U 4.kolu HT Premijer lige Cibona je nadigrala Spplit 96:66, a Hermes Analitica je poražena u Velikoj Gorici 85:66.

Cibona je nakon poraza od FMP- a sinoć u ABA ligi samo 23 sata kasnije u potpunosti nadigrala Split koji je već na poluvremenu bio u velikom zaostatku 49:24. Cibosi su ubacili 14 trica iz 31 pokušaja, a predvodio ih je Roko Prkačin s 21 poenom i 6 skokova. Marko Ramljak je dodao 14, a po 11 su ubacili Roberto Kovač i Filip Bundović. Kod Splita Darko Bajo je ubacio 16, a Toni Perković 10 poena.

”Reakcija je bila onakva kakva i treba biti od ekipe koja ima karakter. Još ne osjećam ekipu, međutim, pokazali su se večeras nakon tog sinoćnjeg poraza koji im je baš teško pao. Digli su se na pravi način i ta mi je reakcija bitna, a ne pobjeda kao pobjeda. Druga stvar, unutar 6 dana odigrati 4 utakmice nije lako ni za mnogo jače ekipe. I s te strane mogu biti zadovoljan. Nisam trebao puno ni motivirati ekipu s obzirom da su gosti najavili da idu na pobjedu tako da sam ih i tu malo ulovio i ‘napalio’, tako da je reakcija bila prava. Vidi se da je to ipak HT Premijer liga, a vidjeli ste jučer kad igrate s ozbiljnijim timom, ozbiljnijeg skautinga, da to drugačije izgleda. Mi nemamo toliko jak tim da se možemo nositi sa svima u ABA ligi ali imamo dovoljno jak tim da ostvarimo ciljeve u HT Premijer ligi koji su pred nama. Nadam se da ćemo se u ovih 5-6 dana oporaviti, zaliječiti sitne ozljede i biti spremni za Zadar.”..kazao je nakon susreta trener Cibone Ivan Velić koji je proslavio rođendan.

Hermes Analitica se teško mogla nadati prvoj pobjedi u Velikoj Gorici, a sastav trenera Gordana Zadraveca rezultatski priključak je držao do završnice treće četvrtine kada je tricom Filipa Šimovića domaćin imao samo +3 (57:54). Gorica tada radi seriju 9:0, a nadu Analitičarima je vratio Bruno Perić za -5 (66:61) na osam minuta do kraja. Susret je prelomljen novom serijom Gorice 14:0.

Mislav Brzoja je s 21 poenom predvodio Goricu, a po 14 su dodali Borna Kapusta i Milija Miković. Hermes Analiticu je predvodio Julijan Rajič (13), a po 12 su dodali Luka Ljubičić i Šimović.