Cibona nadigrala Šibenku, Furnir u Zaboku pao u završnici…

U 11.kolu HT Premijer lige Cibona je u KC Dražen Petrović nadigrala Šibenku 100:52, a Zabok je na svom parketu bio bolji od Furnira 84:75.

Cibona je s 15 pogođenih trica iz 26 pokušaja lako nadigrala Šibenku koja je imala 21 izgubljenu loptu. Vukovi su susret prelomili sredinom druge četvrtine kada su serijom 10:1 otišli na +17 (43:26). U nastavku je prednost samo rasla, pa je na isteku treće četvrtine bilo 76:37, a okruglih +50 (100:50) nakon trice Ivana Majcunića.

Cibonu je predvodio Antonio Vranković sa 16 poena (8sk). Krešimir Radovčić je dodao 15 (5as), a Mateo Drežnjak 12. Kod Šibenke Bruno Solomun je ubacio 13, a Adnan Arslanagić 12.

“Čestitam igračima na pobjedi i igri. Bilo nam je bitno da nastavimo igrati dobro i ostanemo u dobrom nizu. Opomena nam je bila i to što je Šibenka dobila Split te smo ušli u utakmicu kako treba. Naravno da je tu ulogu odigrala i naša individualna kvaliteta.”..kazao je trener Cibone Vladimir Jovanović.

Furnir je nakon iznenadnog odlaska kapetana Igora Marića hrabro parirao Zaboku i nakon +12 (30:18) u prvom poluvremenu sredinom treće četvrtine imao +10 (53:43). Tada su domaćini tricama Jure Gunjine i Srđana Brocića kreirali seriju 20:3 i poveli 63:56. Posljednji priključak Dubravaši su imali na šest minuta prije kraja (68:66), a nakon prodora Brocića s dvije trice Gunjine i jednom Lukše Buljevića Zabok je otišao na nedostižnih 79:66.

Gunjina (trice 5/9) s 19 poena je predvodio Zabok. Zvonimir Ćutuk je dodao 13, a Brocić 12 uz 8 asista. Furnir je predvodio Lovro Mandalinić s 22 poena (17 u prvom poluvremenu). Mateo Vidović je dodao 14 (6as), a Kenan Karahodžić i Filip Krajina po 11.

”I pored suženog rostera koji imamo nakon odlaska Igora Marića došli smo u Zabok pokušati izvući maksimum. To je izgledalo dosta dobro i ja bih rekao svih 40 minuta. Zabok s igračima koji imaju više godina igranja košarke nego što neki moji igrači imaju godina je znao to iskoristiti. Iako smo većim dijelom utakmice vodili zaslužena pobjeda Zaboka. Njihova zona nam je bila problem, ali jednostavno kada smo imali Marića to smo lako rješavali, ali sada se uvukla neka nervoza. Uz sve to neki igrači zbog problema s bolesti nisu trenirali veći broj dana i to se mora osjetiti. Nakon svega mogu biti ponosan na igrače kako su odigrali”…kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.