U 20.kolu ABA lige... Cibona nadigrala Megu Bemax…

U 20.kolu ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović nadigrala Megu Bemax 88:71. Već prva četvrtina (22:13) dala je naslutiti u kojem smjeru ide ova utakmica. Gosti su kratko zaprijetili (25:22), ali su Vukovi do odmora ostali na +10 (45:35). Cibona je u trećoj četvrtini imala +14 (61:47), a najvećih +20 (87:67) u završnici susreta.

Damir Markota je ubacio 21 poen. Filip Bundović je dodao 14, Marin Rozić 13, a Krešo Ljubičić i Igor Marić po 12 poena. Kod gostiju Nikola Mišković je ubacio 19 poena.

”Ovi momci su pokazali možda i najbolju utakmicu sezone i to nije slučajno, to su pravi karakteri i to su večeras pokazali. Čestitao bi im danas na jako dobroj igri a čestitamo bi i našem kondicijskom treneru Krševanu Soriću koji je u zadnja 3 tjedna napravio jako dobar posao jer nije slučajno da ekipa ovako izgleda u najbitnijem trenutku sezone. Mi smo fizički jako dobro spremni. Bila je ideja da im ne damo otvoren teren i da zatvorimo njihov skok u napadu i mislim da smo u jednom i drugom uspjeli. Sveli smo igru 5 na 5 i tu smo jako pametno odigrali što se tiče napada i kontrole ritma. Imali smo i dubinu i prodor igru tako da sam zadovoljan kako smo odigrali. Igrači žive jedan za drugog, imamo dobru atmosferu i na osnovu tog zajedništva i timske igre mi dolazimo do ovako važnih pobjeda.”..kazao je nakon susreta trener Cibone Ivan Velić, a prenosi cibona.com