Cibona na početku treće četvrtine slomila Split za 2-0…

Cibona je slavila u Splitu 88:66 i povela 2-0 u seriji na tri dobivene utakmice polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske. Nakon izjednačenog prvog dijela (35:35) momčad Ivana Velića je po izlasku iz svlačionice napravila veliku seriju 25:2 i praktički rješila utakmicu. Četiri trice su u tom periodu ubacili Vukovi, a seriju je pokrenuo Marko Ljubičić.

”Dobra utakmica za nas, dosta turbulentno prvo poluvrijeme gdje smo imali iste greške kao u prvoj utakmici. Davali smo Splitu olako lopte u ruke, oni su tu poentirali iz kontranapada ali smo u drugom poluvremenu zaigrali dosta agresivnije i u pet smo minuta stvorili prednost koju smo čuvali do kraja. Jako bitna pobjeda, idemo se probati odmoriti i završiti seriju u Zagrebu.”..kazao je bek Josip Bilinovac koji je utakmicu završio s 12 poena i 5 asista. Ivan Novačić je ubacio 13, Filip Bundović 11, a Ljubičić 10 poena. Kod Splita Tomislav Gabrić je ubacio 19, a Mateo Kedžo 11 poena.

Treća utakmica igra se u subotu (17.45) u KC Dražen Petrović, a Cibosi bi pobjedom izborili nastup u finalu.