Cibona lako sa Sonikom, Cedevita Junior slavila u Osijeku…

U današnje dvije utakmice 15.kola HT Premijer lige Cibona je uvjerljivo nadigrala Sonik Puntamiku 100:59, a Cedevita Junior je slavila u Osijeku 79:71.

Sonik Puntamika je u Zagreb doputovala znatno oslabljena bez Ivana Vučića, Gabrijela Marića i Marina Šarlije, a u igru nisu ulazili Marko Jurič i Luka Tomas, pa su Cibosi bez kapetana Roka Prkačina imali rutinski zadatak koji su odradili već do poluvremena (52:29). Šest igrača je imalo dvoznamenkasti učinak, a predvodili su ih Krešimir Radovčić i Mateo Drežnjak koji su ubacili po 15 poena. Jakov Mustapić je dodao 14, a Ivan Majcunić 13. Kod Sonika prvo ime Dino Palčić (16).

“Čestitam igračima na pobjedi. Shvatili smo koliko je bila teška prva utakmica sa Sonikom. Igrali smo dobro cijelu utakmicu, do izražaja je došla i naša individualna kvaliteta. Također protivnik je imao skraćenu rotaciju i sve to je dovelo do ovog rezultata.”..kazao je trener Cibone Vladimir Jovanović.

Cedevita Junior je nakon prvog poluvremena gubila u Osijeku 42:38, ali u trećoj četvrtini (26:11) napravila rezultatski preokret i u posljednju četvrtinu ušla s +11 (64:53). U završnici su Osječani stigli na minus 4 (71:75), a Josip Batinić i Goran Filipović su bili mirne ruke s linije slobodnih bcanja.

Emir Šabić i Filipović su predvodili Cedevitu Junior s 15 poena. Batinić je ubacio 11, a kod Vrijednosnica prvo ime Đorđe Topolović (18p).

1. Cibona 15 11 4 5 - 3 6 - 1 1272 1047 +225 26
2. Zadar 14 12 2 7 - 1 5 - 1 1140 1005 +135 26
3. KK Split 14 11 3 7 - 0 4 - 3 1134 967 +167 25
4. Gorica 14 8 6 5 - 2 3 - 4 1132 1077 +55 22
5. Cedevita Junior 12 9 3 5 - 1 4 - 2 1010 936 +74 21
6. Adria Oil Škrljevo 14 7 7 2 - 4 5 - 3 1165 1181 -16 21
7. GKK Šibenka 15 5 10 2 - 6 3 - 4 1061 1178 -117 20
8. KK Vrijednosnice Osijek 14 5 9 2 - 5 3 - 4 1077 1135 -58 19