Cibona lako s Hermes Analiticom…

U 9.kolu HT Premijer lige Cibona je kao gost nadigrala Hermes Analiticu 116:76. Vukovi su se nepuna dva dana nakon poraza u Splitu vratili uvjerljivom pobjedom u susretu koji nije ponudio nikakvu neizvjesnost. Već nakon prve četvrtine bilo je 27:9, a na poluvremenu 58:31. Trener Cibone Ivan Velić u igru nije uvodio Matu Vucića, a Josip Bilinovac i Ronald Moore su odigrali samo po jednu četvrtinu.

Cibona je ubacila 20 trica iz 40 pokušaja, a izdvojili su se Toni Nakić s 18 poena (trice 4/6), Filip Bundović  je dodao 17, a Igor Marić  14 uz 9 skokova. Po 12 poena su dodali Lovro Gnjidić, Roko Prkačin i Mateo Drežnjak. Kod Hermes Analitice sjajno je priliku iskoristio Marko Marcelić koji je ubacio 26 poena (trice 8/10).

”Iskoristili smo ovu utakmicu da se rastrčimo, napravimo dobar trening i budemo spremni i za sutrašnju utakmicu s Dubravom. Obično kad se igraju ovako 3 utakmice u 4 dana- Split, Hermes, pa sutra Furnir, baš tu treću utakmicu igrači budu nekako najumorniji, ali nadam se da ćemo smoći snage da i to rješimo i dođemo do još jedne pobjede u HT Premijer ligi.”..kazao je Velić čiju momčad sutra očekuje domaći ispit protiv Furnira iz Dubrave.

Hermes Analitica nakon ovog dvoboja ima desetodnevnu pripremu za susret s Alkarom gdje će pokušati stići do druge pobjede ”Očekivao sam malo veći otpor, posebice zbog toga što je Cibona igrala utakmicu prije dva dana, ali vidi se razlika u kvaliteti.  Znao se pobjednik i prije utakmice, samo je bilo pitanje kolika će biti razlika.”..naglasio je trener Zvonimir Mravak.

1. Cibona 8 7 1 5 - 0 2 - 1 755 567 +188 15
2. Zadar 8 7 1 5 - 0 2 - 1 679 534 +145 15
3. KK Split 7 5 2 3 - 0 2 - 2 595 527 +68 12
4. Sonik Puntamika 8 4 4 2 - 1 2 - 3 648 680 -32 12
5. Adria Oil Škrljevo 8 4 4 3 - 1 1 - 3 644 689 -45 12
6. Gorica 6 5 1 3 - 0 2 - 1 500 432 +68 11
7. KK Vrijednosnice Osijek 8 3 5 2 - 2 1 - 3 659 716 -57 11
8. Zabok 7 3 4 2 - 1 1 - 3 551 573 -22 10