U 6.kolu HT Premijer lige... Cibona, Hermes Analitica i Cedevita u završnicama do pobjeda…

Zanimljiva nedjelja u KC Dražen Petrović gdje su igrane dvije utakmice 6.kola HT Premijer lige. Prvo je Cedevita svladala Škrljevo, a nakon toga Hermes Analitica je u zanimljivom susretu svladala Šibenik. Nakon poraza u Beogradu kod Partizana samo 24 sata poslije Cibona je gostovala u Zaboku i izvukla tijesnu pobjedu.

Cedevita je odlično otvorila utakmicu protiv Škrljeva (29:12), ali su gosto već početkom treće četvrtine nakon trice Ivana Kučana poveli 45:42. U zanimljivoj završnici pri rezultatu 75:72 za Cedevitu ključne poene je ubacio Domagoj Bošnjak koji je s 22 poena predvodio Cedevitu do šeste pobjede. Tyler Wideman je dodao 17 uz 9 skokova, a Toni Perković 14. Kod Škrljeva koji je ostao na jednoj pobjedi najefikasniji Achraf Yacoubou s 19 poena.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo na utakmici Hermes Analitice i Šibenika. Analitičari su slavili 88:86 u susretu gdje su gosti dobili prvu četvrtinu 28:12 i vodili do sredine treće četvrtine kada je Filip Tončinić izjednačio (73:73). Hrvoje Garafolić je ubacio tricu za 76:73, a nešto kasnije i za 86:83. Ipak pobjednički koš nakon osvojene lopte zabija Jakov Vladović koji je s 22 poena i 8 asista predvodio momčad Zvonimira Mravka koja je upisala treću uzastopnu pobjedu. Garafolić je ubacio 16, a Tončinić i Roko Rogić (8 as) po 14. Šibenčane je predvodio Martin Junaković s 27 poena i 10 asista.

Cibona je slavila u Zaboku 74:73, a na ulasku u posljednjih deset minuta domaćini su vodili 60:49. Nakon trice Krešimira Radovčića bilo je i 63:49. Povratak Vukova najavio je Damir Markota, a posljednjih sedam poena Cibone postigao je Ivan Novačić. Markota je ubacio 15, Novačić 12, a Marko Ljubičić 11 poena. Kod Zaboka Ivan Batur je ubacio 19, a Radovčić 18.