U DERBIJU 1.KOLA A- 1 LIGE ZA PRVAKA... CIBONA BOLJA OD ZADRA….

Cibona je pobjedom protiv Zadra 76:65 krenula u A-1 ligu za prvaka. Zadar je na startu poveo 2:0, a Cibona serijom 10:2 prvu četvrtinu rješila u svou korist 23:12. Sredinom druge četvrtine trcom Jasmina Hukića Vukovi su poveli 30:14, a gosti su do poluvremena uspijeli smjaniti prednost (39:30).

Zadar se u susret vratio sredinom treće četvrtine (45:44), ali odgovorili su Siriščević i Rozić za 52:44. Treće četvrtina završila je prednošću Cibone 57:54. Odličnom obranom momčad Damira Mulaomerovića otvara posljednju četvrtinu i serijom 8:0 otvara put prema pobjedi. Zadar je do kraja susreta uspio smanjaiti na 70:64, ali ne i ugroziti prvu pobjedu Cibone u koju je Ante Žižić ugradio 16 poena i 10 skokova. Nik Slavica je dodao 13 (7sk), a Marin Rozić 12 poena. Zadrane je prdvodio Boris Barać sa 15 poena.

A-1 LIGA ZA PRVAKA, 1. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Cibona 23 16 18 19 76
Zadar 12 18 24 11 65
04.04.2016. / 19:00 39:30 37:35

”Čestitao bih svojim igračima. Vrlo je bitno da se mentalno okrenemo prema domaćem prvenstvu. Zadar je uvijek neugodan i mislim da smo većinu vremena kontrolirali stvari na terenu iako je bilo dosta neobičnih petorki. Bilo je par situacija s trenucima dekoncentracije, no vjerujem da je to do mentalnog zasićenja. Igrali smo dobru obranu i bili dosta pametni u napadu, i mislim da smo zasluženo pobijedili”..kazao je nakon susret trener Cibone čiju momčad već u srijedu u 2.kolu očekuje gostovanje u Šibeniku.