U 14.kolu HT Premijer lige Cedeviti pobjeda u Sinju, Hermesu poraz u Zaboku…

U 14.kolu HT Premijer lige Cedevita je slavila u Sinju 96:79, a Hermes Analitica je poražena u Zaboku 96:84. Cedevita je nakon prednosti Sinjana 22:21 na isteku prve četvrtine i posljednje domaće prednost 28:27 do poluvremena preko Bošnjaka, Widemana, Ćorića i Jordana stigla do prednosti 43:35. Treću četvrtinu su tricama otvorili Vladović i Bošnjak (51:42), a maksimum Alkara večeras bio je zaostatak 60:55 u 28.minuti. Tada je uslijedila serija Cedevite 23:6 kojom su rješene sve dvojbe.

Andrija Ćorić s 16 poena je predvodio Cedevitu, a po 15 su dodali Toni Perković i Jakov Vladović. Kod Alkara Joshua Brown je ubacio 17, a Bruno Markulin 16 poena.

Hermes Analitica je u Zaboku serijom 8:0 dobila prvu četvrtinu 23:16 i posljednji puta vodila 35:34 u završnici prvog dijela u kojem je Ivan Batur odveo Zabok na poluvrijeme s prednošću 38:35. Drugi dio tricama otvaraju Črnjević i Anzulović za +8 Zaboka (50:42), a kratak pritisak Hermesa (55:50) brzo su rješili domaćini koji preko Galića, Batura i Jambrovića odlaze na +13 (63:50) što Analitičari u nastavku nisu uspijeli dostići.

Krešimir Radovčić je s 23 poena (6 as) predvodio Zabok. Črnjević je dodao 17, a Batur 16 poena. Kod Hermesa Ante Krapić je ubacio 25 (11 sk), a Tevin Foster 23.