U 11.KOLU TOP 16 ZAGREPČANI PORAŽENI U ISTANBULU... CEDEVITI NOVI PORAZ U ZAVRŠNICI…

U 11.kolu TOP 16 Eurolige košarkaši Cedevite poraženi su na gostovanju kod Anadolu Efesa u Istanbulu 80:76 u utakmici koju su kao i zadnjih nekoliko izgubili u tijesnoj završnici gdje su uz malo više koncentracije i sreće mogli do pobjede. Na ulasku u posljednju četvrtinu Cedevita je povela 65:61, a čini se da je ključni trenutak završnice bila trica Birkana Batuka za 72:69 na 2:12 min do kraja poslije čega su domaćini s linije slobodnih bacanja uspijeli sačuvati prednost.

Kod Cedevite Marko Arapović i Nemanja Gordić su ubacili po 16, a Miro Bilan 14 poena. Anadolu Efes su predvodili Thomas Heurtel (19) i Dario Šarić (12).

“Zadnja četiri poraza koja smo doživjeli, govorimo o Darussafaki, Zvezdi, Unicaji i današnjoj utakmici, dogodila su nam se na isti način. U odlučujućim trenucima nam uzmu skok u napadu i kad se tu još povežu neke odluke u napadu koje smo mogli donijeti bolje u trenucima kad smo utakmicu možda mogli zatvoriti… No, tako je kad utakmice dođu na jednu loptu. Naš problem je kad protivnička momčad podigne agresivnost, no bilo je tu i stvarno fenomenalnih dijelova igre jer protiv Efesa doći u Istanbul i ovako se nametnuti… To je izgledalo jako dobro. Međutim, događaju nam se ta propadanja kad steknemo razliku, za koju se namučimo dobro igrajući i onda osam ili deset razlike vrlo brzo izgubimo, što se dogodi u dvije minute. Momčad mora biti stabilna u obrambenom dijelu. Mora biti stabilna fizički i mentalno i ne dozvoliti protivniku da se tako brzo vrati. Ta se razlika može izgubiti, ali protivnik se mora namučiti da to stigne”, izjavio je poslije poraza trener Cedevite Veljko Mršić, prenosi službena klupska stranica.

Cedevita slijedeći susret ima u utorak (20.00) kada će u Domu sportova ugostiti Crvenu zvezdu Telekom u drugoj utakmici polufinala doigravanja.