Cedeviti Junior tijesna završnica u Sinju…

U 17.kolu HT Premijer lige Cedevita Junior je slavila u Sinju kod Alkara 85:82. Domaćini su preko razigranog Dominica Gilberta u prvoj četvrtini imali 11 razlike (25:14), a na odmoru +9 (50:41). Bolja igra Cedevite Junior u drugom poluvremenu, a posebno u završnici treće i početkom posljednje četvrtine kada su serijom 23:7 nakon trice Filipa Bundovića poveli 75:71. Sinjani su posljednji puta vodili nakon trice Patricka McGlynna (76:75) na četiri minute prije kraja. Tada je Goran Filipović ubacio dvije trice, a uzvratio McGlynn da bi se ključnom pokazala trica Bundovića za 84:81. U završnici je CJ mogla i lakše do pobjede, a nakon jednog zabijenog bacanja McGlynna jednom je uspješan bio i Bundović.

“Prije svega, mislim da je bila dobra utakmica. Pohvalio bih ekipu Alkara i novog trenera, koji je donio dosta stvari i unio svježine i samopouzdanja u svoje igrače. Bila je dosta teška utakmica. Mislim da ne bi i da je otišlo na njihovu stranu bilo nezasluženo. Gilbert je večeras odigrao sjajnu utakmicu. McGlynn također stvarno sjajno. Mislim da im je Krstić stvarno donio neko samopouzdanje, na momente su igrali fantastično i doista dobro. Vidi se da su imali tri tjedna da treniraju. Ja mogu čestitati svojim momcima. Bili smo sabrani i koncentrirani. Mislim da je Filipović odigrao stvarno sjajno utakmicu. Povukao nas je i Bunda sa svojim iskustvom, a da ne zaboravim i sve ostale koji su dali doprinos, prije svega obrambeno. Bilo je grešaka, no uvijek je u Sinju teško igrati i dobiti. Košarkašima Alkara želim puno sreće u nastavku jer ih čeka teška borba za svaku utakmicu i to je to. Mislim da je bila dobra utakmica za gledati. Tko god je došao nije požalio.”..kazao je nakon susreta trener CJ Damir Mulaomerović

Oba sastava su ubacila po 14 trica, a Filipović je predvodio CJ s 28 poena i 7 asista. Bundović je ubacio 20, a Josip Batinić 13 uz 6 skokova i 6 asista. Kod Alkara Gilbert je ubacio 28 poena (trice 4/4) uz 14 skokova. McGlynn je dodao 22 (trice 6/13) uz 8 asista.