Cedeviti Junior tijesna završnica protiv Rudeša, Bosco ispustio bodove, Jazine prošle i Sesvete…

U prvom susretu 5.kola Prve muške lige Cedevita Junior je u neizvjesnoj završnici slavila protiv Rudeša 87:85. Pobjedničke koševe s linije slobodnih bacanja zabio je Karlo Lukačić. Rudeš je bolje otvorio susret i dobio prvu četvrtinu 27:16. Imali su gosti i +13 (29:16). Tada su se razigrali domaćini predvođeni Brzovićem, Ogrizovićem, Lukačićem, Serdarušićem i Bošnjakom i već do poluvremena tricom Lukačića poveli 48:47. U neizvjesnoj završnici Rudeš je posljednji puta poveo dvije minute prije kraja kada je Hrvoje Garafolić ubacio tricu za 83:81. Matej Bošnjak i Lukačić su vratili Cedevitu Junior u prednost, a nakon Garafolićevog poravnanja utakmicu je s linije slobodnih bacanja zaključio Lukačić.

Karlo Lukačić i Ante Brzović (7 sk) s 22 poena predvodili su sastav Marka Trninića. Bošnjak je dodao 18 uz 9 skokova. Kod Rudeša po 22 poena ubacili su Garafolić (7 as) i Tomislav Cvitković, a 15 Marko Jurič (7 s).

Bosco je u Trnskom poražen od mlade ekipe Universitas iz Splita 75:72. Vodili su domaćini od samog početka, a nakon prednosti na poluvremenu 40:30 i +15 (55:40) u 29.minuti momčad Srđana Helbicha pala je u posljednjoj četvrtini. Splićani su posljednju četvrtinu otvorili serijom 20:5 i poveli 68:63. Bosco je uspio dva puta izjednačiti, a čovjek odluke bio je Roko Gizdavčić koji je ubacio tricu za 73:70, a nakon toga pogodio dvicu za 75:72. Pokušaj Luke Kature da izbori produžetak nije bio uspješan.

Gizdavčić i Ante Perkušić predvodili su goste s 26 poena. Katura je za Bosco ubacio 20 poena (12 sk), a Vito Porobić 13.

Sesvete – Jazine Arbanasi

Neporažene Jazine Arbanasi slavile su u Sesvetama 89:82. Dobar početak Sesvećana koji su uz 9 poena Antonia Mišića povele 17:14, ali individualna kvaliteta gostiju brzo je došla do izražaja. Serijom 21:4 Zadrani su poveli 35:21 i držali prednost do završnice treće četvrtine kada je raspoloženi Dario Papak praktički sam vratio domaćine u susret koji su i poveli 66:62. Tada nekoliko izubljenih lopti Sesvećana kažnjavaju Jazine Arbanasi koje preko Mrkića i Šanga vode 80:71 te do kraja susreta uspijevaju sačuvati prednost.

David Ušić (17) i Stipe Krstanović (15) su predvodili Jazine Arbanase, a kod Sesveta standardno sjajni Papak (36 poena) susret je završio pet minuta prije kraja zbog pet osobnih pogreški. Filip Tušek je dodao 14, a Mišić je utakmicu završio s 12 poena.