Cedeviti Junior početna prednost protiv Dinama…

U prvoj utakmici finala doigravanja za HT Premijer ligu Cedevita Junior je u svojoj dvorani slavila protiv Dinama 85:75 i tako povela 1-0 u pobjedama u seriji na dvije dobivene utakmice. Druga utakmica igra se u srijedu u KC Dražen Petrović (20.15) kada će Dinamo biti domaćin.

Bio je to zanimljiv susret u kojem su većim dijelom vodili domaćini, a Dinamo se u nekoliko navrata vraćao u susret i radio rezultatski preokret. Susret je prelomljen u posljednjoj četvrtini kada je Cedevita Junior napravila seriju 17:3 i od minusa 63:61 stigla do prednosti 78:66. U tom priodu igre briljirao je Sven Smajlagić koji je ubacio 10 uz 17 poena CJ.

Momčad Marka Trninića bolje je otvorila susret (13:6), ali je Dinamo predvođen Nenadom Delićem do kraja prve četvrtine napravio preokret, a prvi puta i poveo 21:19 nakon trice Hrvoja Garafolića. U drugoj četvrtini bolja igre Cedevite Junior koja je preko Emira Šabića i Petra Ogrizovića povela 38:28, a na poluvremenu imala +8 (46:38). Iako je početkom treće četvrtine CJ imala 15 poena viška (53:38) gosti se nisu predavali pa je prvo Marko Jurič vezao sedam poena, a pridodali su se Delić, Ivan Nakić Vojnović i Hrvoje Garafolić za seriju 20:6 s kojom su došli na mini zaostatak (59:58). Mogao je Dinamo u posljednju četvrtinu ući i s prednošću ali je Garafolić promašio oba bacanja.

Nakon prednosti Dinama 63:61 uslijedila je spomenuta serija CJ s kojom je stigla na korak od ulaska u HT Premijer ligu.

“U određenim momentima Cedevita Junior je bila malo bolja, ipak je ovo njihov domaći teren, neki šutevi su im ušli, neke situacije su bile takve kakve jesu ali ovo je tek prva od tri utakmice koje nas očekuju u ovom finalu. Mislim da su ljudi koji su ovo gledali bili oduševljeni, pozdravljam sve koji su gledali na YouTubeu i neka nastave pratiti, mislim da nas očekuju još dvije zanimljive utakmice.”..kazao je nakon susreta trener Dinama Milan Ličina.

“Bila je kao što smo i očekivali teška, tvrda utakmica, što se i razumljivo u finalu play offa. Mislim da smo generalno odigrali dobro, čestitam momcima na tome, pokazali su karakter kada je bilo najpotrebnije. Nisam zadovoljan sa zagrađivanjem, dopustili smo previše napadačkih skokova Dinamu, i treća četvrtina, jedan pad u igri, crna rupa. Ključnu četvrtu četvrtinu smo odigrali maestralno, ona je odlučila pobjednika. Sve je moguće ali mi idemo na pobjedu i u drugoj utakmici, nešto se pita i protivnika ali uvjeren sam da moji igrači mogu odigrati još bolje i dat ćemo sve od sebe da u drugoj utakmici pobjedimo.” ..riječi su trenera CJ Marka Trninića.

Cedevitu Junior je predvodio Smajlagić s 22 poena. Ogrizović je dodao 15, David Ušić 11, a Šabić i Stipe Krstanović po 10. Kod Dinama Delić je ubacio 18 poena uz 11 skokova, Nakić Vojnović 17, a Garafolić 14 uz 8 skokova.