Cedeviti derbi, Hermes Analitica u dodatnim kvalifikacijama…

Posljednje 22.kolo HT Premijer lige ponudilo je niz zanimljivih utakmica u kojima se kreirao poredak uoči doigravanja, ali se i iščekivalo tko će kao pretposljednji klub zaigrati u dodatnim kvalifikacijama za ostanak u ligi.

Cedevita je u derbiju boljom igrom u trećoj četvrtini slavila protiv Cibone koja je pobjedom Zadra u Šibeniku izgubila poziciju jedan uoči doigravanja. Hermes Analitica je do same završnice bila u mogućnosti da pobjedom protiv Vrijednosnica Osijek izbjegne dodatne kvalifikacije, ali su Osječani opak slavili i poslali Analitičare u dodatne dvije utakmice s poraženim iz večerašnjeg susreta Sonik Puntamika – Dubrava.

Parovi četvrtfinala doigravanja:

• Zadar – Šibenik
  • Cibona – zabok
  • Split – Gorica
  • Cedevita – Vrijednosnice Osijek

Cibona je u Domu sportova na poluvremenu vodila 45:43, ali je Cedevita treću četvrtinu rješila u svoju korist 31:16 i usmjerila utakmicu na svoj mlin. Elgin Cook s 23 i Edo Murić s 18 predvodili su Cedevitu, a kod Cibone Igor Marić je ubacio 16, a Josip Bilinovac 11 poena.

Hermes Analitica je protiv Vrijednosnica Osijek imala +8 (77:69) na ulasku u posljednju četvrtinu. Sastav Zvonimira Mravka poenima Filipa Kordića imao je na četiri minute do kraja + 4 (91:87). Tada je uslijedila serija Osječana 11:0, koju je započeo Domagoj Vrkić, nastavio Franko Šango, a sve potvrdio sjajni Mario Ihring koji je ubacio 43 poena i imao 11 asista. Tricama Svobode i Kordića Analitičari su stigli na minus 3 (103:100), ali je bivši član Hermes Analitice Bruno Perić (16p) ubacio tricu i odevo goste do pobjede. Kod Hermes Analitce Ivan Svoboda je ubacio 27, Tevin Foster 26, a Antonio Vlaić 21.

Bosco (Palokaj 23, Tešija, Vucić 17) se porazom u Zaboku (Tomas 27, Radovčić 24) 97:79 oprostio od Premijer lige.