U PRVOJ UTAKMICI 5.KOLA BOLJI OD ŠKRLJEVA 83:78... CEDEVITI ČETVRTA POBJEDA U A-1 LIGI…

U prvoj utakmici 5.kola A-1 lige Cedevita je svladala Škrljevo 93:78 i upisala četvrtu uzastopnu pobjedu. Bez pojačanja iz prve momčadi izabranici Danijela Lutza boljom igrom u trećoj četvrtini stigli su do nove pobjede koja ih je dovela na prvo mjesto. Cedevitu je predvodio Filip Bundović (21). Rogo Rogić je ubacio 16,  David Stockton 14, a Markus Lončar 13 poena. Kod gostiju Davor Konjević je ubacio 22.

A-1 Muška Liga doigravanje, 5. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Cedevita 21 21 26 25 93
Škrljevo 24 18 15 21 78
02.11.2016. / 19:00 42:42 51:36

S ovom grupom je opasno da ih netko proglašava pobjednicima prije utakmice, o bilo kojem protivniku da se radilo. Znali smo da će protivnik biti možda i teži nego prošli tjedan. Ono što ja pokušavam naučiti svoje igrače je da je najteže imati kontinuitet i to nismo prezentirali u prvom poluvremenu, što je šteta s obzirom na to koliko radimo naporno na treninzima. Kad krenemo igrati onda to izgleda kako je izgledalo većim dijelom drugog poluvremena. Mi moramo biti puno skromniji da ne radimo takve stvari da se palimo u drugom poluvremenu. Konkretno, od Rogića ovako očekujem da igra kapetanski, da povlači u obrani i u napadu. Smisao je da mladi igrači uče svaki dan. No, zamke su kad nas netko proglašava favoritima samo zato što se zovemo Cedevita, u bilo kojoj utakmici. Nadam se da će igrači zadržati nivo profesionalizma, nivo skromnosti i da će nas to odvesti u pravom smjeru.“..kazao je nakon susreta trener Cedevite, a prenosi službena klupska stranica.