PORAZ U DRUGOJ UTAKMICI DOIGRAVANJA... CEDEVITA ZAVRŠILA NASTUP U ABA LIGI…

Košarkaši Cedevite domaćin porazom od Crvene zvezde Telekom 73:65 završili su nastup u ABA ligi ove sezone. U drugoj utakmici polufinala doigravanja gosti su do pobjede stigli nakon što su u finišu treće četvrtine napravili 6:0 za 55:49, a nakon što je Cedevita u završnici preko Nemanje Gordića i Karla Žganeca stigla na minus 1 (62:63) Quincy Miller i Branko Lazić (trica) su odveli goste na 68:62 što im je omogućilo pobjedu u utakmici u kojoj je Zvezda bolje otvorila utakmicu (12:5), a Cedevita u završnici druge četvrtine imala + 6 (35:29).

Kod Cedevite Jacob Pullen je ubacio 17, a Gordić 13 poena. Zvezdu koja će u finalu igrati protiv Mega Leksa su predvodili Vladimir Štimac (17) i Miller s 14 poena.

Cedevitu u ptak (19.00) očekuje domaći susret u 12.kolu TOP 16 Eurolige kada će ugostiti Fenerbahce iz Istanbula.