Četvrti susret igra se u nedjelju u KC Dražen Petrović... Cedevita uvjerljiva u trećoj finalnoj utakmici…

Nije bilo neizvjesnosti u trećoj utakmici finala doigravanja HT Premijer lige. Cedevita je kao domaćin nadigrala Cibonu 81:54 i tako povela 2-1 u seriji na tri dobivene utakmice. Cibona je u prvih sedam minuta držala rezultatski priključak i nakon prednosti 13:12 do kraja prve četvrtine ubacila samo dva, a primila deset poena. Razigrana Cedevita predvođena Ramljakom, Musom i Nicholsom već je do poluvremena složila velikih 22 razlike (49:27). Cibona s velikim brojem izgubljenih lopti i slabim postotkom šuta nije uspijela parirati momčadi Jure Zdovca koja je sredinom posljednje četvrtine imala i 32 razlike (77:45).

Demetrius Nichols i Džanan Musa su ubacili po 12 poena. Ivan Ramljak je dodao 11, a Roko Ukić 10. Kod Cibone Domagoj Bošnjak je ubacio 15, a Luka Žorić 11 poena.

Cedevita u nedjelju (20.00 – KC Dražen Petrović) ima priliku dohvatiti svoj peti uzastopni naslov prvaka.