U 21.kolu ABA lige... Cedevita uvjerljiva u Ljubljani…

U 21.kolu ABA lige Cedevita je slavila u Ljubljani kod Petrol Olimpije 98:70 i tako zadržala drugo mjesto uoči posljednjeg kola regularnog dijela sezone. Nakon izjednačene prve četvrtine (29:29) sastav Slavena Rimca do odmora je napravio 11 koševa viška, a u nastavku samo povećao prednost do konačne i uvjerljive pobjede.

Elgin Cook s 22 i Justin Cobbs s 14 su predvodili Cedevitu koja je trice šutirala 12/17, a kod domaćina Aleksandar Lazić je ubacio 15 poena.

Ja čak nisam ni protiv Krke bio nezadovoljan nekim angažmanom, no tada nismo pronašli napadački ritam, a Krka je bila u jako dobrom napadačkom danu. Danas u prvoj četvrtini zbog pritiska nismo bili u napadačkom grču jer smo zabili dosta poena, no obrambeno nismo bili sto posto u pozicijama u kojima smo trebali. Čim smo to popravili, odigrali malo pametniju obranu na pick and rollu, agresivnije na njihove bekove, onda se ipak vidjela ta razlika koja evidentno ide u našu korist. Ovo je za nas jedna jako bitna utakmica. Okrećemo se petku jer bi s tom pobjedom protiv Mornara definitivno uzeli drugu poziciju. Očekujem jednu tešku i zahtjevnu utakmicu, tako da i dalje moramo biti oprezni.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac, a prenosi kkcedevita.hr