ZAGREB PORAŽEN U RIJECI... CEDEVITA U PULI NADIGRALA GORICU…

U prve dvije utakmice 10.kola A-1 lige za prvaka Cedevita je kao domaćin u Puli nadigrala Goricu 100:56, a Zagreb je poražen u Rijeci kod Kvarnera 2010 89:76.

Cedevita je prvu od svoje dvije domaće utakmice (sa Zadrom će igrati u Ludbregu) u Puli ugostila Goricu i zabilježila uvjerljivu pobjedu 100:56. Već do poluvremena momčad Veljka Mršića imala je velikih + 27 (52:25), a trener Cedevite raspodjelio je minutažu tako da niti jedan igrač nije igrao više od dvadeset i dvije minute u utakmici. U desetoj pobjedi najučinkovitiji su bili Marko Arapović (16) i Luka Žorić (14), a kod Gorice po 10 poena su ubacili Marko Petrović i Ivan Papac.

Zagreb je treći uzastopni poraz doživio u Rijeci s kojim je izgubio značajnu prednost u borbi za osvajanje trećeg mjesta. Iako su pet puta ove sezone slavili protiv Kvarnera 2010 momčad Danijela Jusupa večeras nije uspijela, a bila je i lišena usluga Miralema Halilovića. Mravi su bili u utakmici do posljednjih šest minuta kada su domaćini stigli do 14 razlike koje su sačuvali do kraja susreta. Kod Zagreba Luka Božić je ubacio 20, a Jakov Vladović 16 poena. Domaćine su predvodili Mauro Veljačić (19) i Petar Marić (18).