Druga utakmica polufinala doigravanja ABA lige... Cedevita u nastavku pala u Podgorici…

U drugoj utakmici polufinala doigravanja ABA lige Budućnost Voli je u Podgorici slavila protiv Cedevite 87:72 i izjednačila seriju na 1-1. Odluka u finalistu pada u nedjelju u Zagrebu kada se igra treća utakmica. Domaćini su na poluvremenu imali +2 (33:31), a Cedevita je nadu u ovom susretu držala do posljednjih šest minuta kada su stigli na minus 3 (65:62). Tada Norris Cole i James Bell ubacuju trice i odvode susret na stranu domaćina kojeg je predvodio Edwin Jackson s 15 poena, a po 11 su ubacili Cole, Gordić, Bitadze i Nikolić. Kod Cedevite Jacob Pullen je ubacio 18, a Filip Krušlin i Justin Cobbs po 11 .

“Već od prve minute vidjelo se dosta nervoze s jedne i s druge strane i kad se na kraju svede neki dojam, može se reći da je Budućnost prije ušla u tu neku pozitivnu seriju i pozitivan ritam. Danas su se postavili jako čvrsto i fizički su bili jako dobri. Budućnost kad odigra na taj način, pogotovo na ovakvom terenu i uz ovakvu publiku, jako je teško kontrolirati utakmicu. Međutim, ne mogu biti nezadovoljan. Mislim da smo se u četvrtoj četvrtini uspjeli vratiti i oduprijeti naletu. Došli smo na -3, no onda je Cole pogodio tricu i tu smo malo pogriješili. Rekli smo da ne želimo u tim situacijama ići ispod bloka, a otišli smo. Na takvim utakmicama jedan šut da krila ekipi i poslije je teško tu seriju zaustaviti. Čestitam jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj borbi i okrećemo se utakmici u Zagrebu.“..kazao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac, a prenosi kkcedevita.hr