U 3.kolu Eurokupa.... Cedevita slavila u Poljskoj…

Cedevita je u 3.kolu skupine B Eurokupa slavila kod Arke Gdynie u Poljskoj 78:61 i tako upisala svoju prvu pobjedu na u gostima ove sezone. Nakon početne prednost Cedevite 4:0 domaćini su bolje odigrali prvu četvrtinu koju su rješili u svoju korist 19:14. Drugu četvrtinu je s dvije trice otvorio James Bell, a jdnu dodao Toni Perković i momčad Sita Alonsa dolazi do prednosti 23:21. U prvom poluvremenu Cedevita je imala najvećih pet razlike, a u trećoj četvrtini i osam (55:47). Zagrepčani su susret prelomili u posljednjih deset minuta kada su prvo otišli na +12 (66:54), a u završnici imali i najvećih +19 (77:58).

Cedevita je imala 17 skokova više, a predvodili su je Justin Cobbs s 13 poena (5 sk), Vitor Benite (12), Bell (12) i Augusto Lima (10). Vrijedi izdvojiti 7 poena i 11 skokova Marka Ramljaka. Kod Arke koja je šutirala 31 tricu Josh Bostic je ubacio 17, a James Florence 16 poena.

“Danas smo igrali malo bolje. Igrači su danas pomagali jedni drugima i trudili su se u rotacijama u obrani. Znam da izgleda da je bilo lagano, ali Tofaš i Kuban su se mučili protiv te momčadi i sretni smo zbog ove pobjede. Ovo je vrlo važna pobjeda, pogotovo nakon što smo izgubili protiv Mege. Momčad je bila gladna pobjeda i igrali su velikom željom.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite, a prenosi kkcedevita.hr