U 12.kolu ABA lige... Cedevita slavila kod Partizana, Zvezda prejaka za Cibose…

U 12.kolu ABA lige Cedevita je upisala pobjedu na gostovanju kod Partizana 76:71, a Cibona je u svoj dvorani poražena od vodeće i neporažene Crvene Zvezde 76:54.

Cedevita je pobjedom kod Partizana upisala šestu uzastopnu pobjedu, a osmu ukupno. Odličnom drugom četvrtinom Cedevita je na poluvremenu imala 13 razlike (43:30). U nastavku je Cedevita držala rezultatsku prednost iako su domaćini u završnici stigli na minus 3 momčad trenera Slavena Rimca upisala je vrijednu pobjedu. Susret je 19 sekundi prije krajaa bio prekinut jer su navijači Partizana predmetima gađali košarkaše Cedevite, ali to nije omelo Elgina Cooka da ubaci bacanja za konačnih 76:71. Jacob Pullen je prevodio Cedevitu s 19 poena, a bivši igrač Partizana Edo Murić je dodao 13 koliko je ubacio i Justin Coobs. Kod Partizana najefikasniji Marcus Paige (14).

“S obzirom na našu situaciju koju mi dobro znamo, nastavak će nam opet biti nezgodan, ova pobjeda stvarno znači puno. Oni su nas pobijedili s tri, a mi njih s pet poena, tako da smo i u slučaju istog broja bodova mi opet u prednosti, što je dobro. Jako sam zadovoljan s utakmicom. To je jedna od rijetkih utakmica gdje smo protivnika zadržali na manjem broju koševa, što smo rekli da je iznimno bitno za ovu utakmicu. Čestitam momcima, stvarno su danas bili pravi.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac, a prenosi kkcedevita

Cibona nije uspijela parirati Zvezdi koja je susret prelomila u trećoj četvrtini kada sje stigla do 14 razlike (47:33), a Cibona u posljednjoj četvrtini ubacila samo 6 poena. Marko Ljubičić (17) i Igor Marić (12) ubacili su najviše kod Cibone, a Zvezdu je predvodio Billy Baron (16), a Michael Ojo je ubacio 15.

”Čestitke Zvezdi, bili su bolji i zasluženo su dobili. Mi smo pokušali sve što smo mogli u ovom trenutku, nismo uspjeli, mada u 30 minuta 12 razlike i nije nedostižno. Zadnja četvrtina je završila 16:6 što je dosta loše po nas ali jednostavno uzrok tome je i kvalitet protivnika i šesta utakmica u 12 dana kod nas  uz skraćenu rotaciju. Nismo imali onakav otpor kakav smo željeli protiv ovakve ekipe.”..kazao je trener Cibone Ivan Velić nakon susreta, a prenosi cibona.com