U 5.KOLU A-1 LIGE ZA PRVAKA... CEDEVITA PROŠLA VIŠNJIK, CIBONA LAKO SA ZAGREBOM…

Večeras su igrane sve utakmice 5.kola A- 1 lige za prvaka. U dva derbija pobjede su zabilježili Cedevita i Cibona. Cedevita je slavila u Zadru 67:57, a Cibona je na domaćem parketu nadigrala Zagreb 107:88.

Cedevita je u završnici treće četvrtine stigla do osjetnije prednosti koju je sačuvala do kraja susreta i upisala petu pobjedu s kojom čvrsto drži prvo mjesto. James White je predvodio momčad Veljka Mršića upisavši 14 poena i četiri skoka. Jacob Pullen je dodao 13, a Karlo Žganec 10 poena i pet skokova. Kod Zadra su po 14 poena ubacili Marinković (8 skokova) i Barać (6 skokova i 3 asistencije)

“Ovo je derbi hrvatskog prvenstva. Igrale su dvije najbolje momčadi zadnjih sezona. Utakmica je bila nervozna. Mi smo počeli jako dobro u napadu, no u drugoj četvrtini i krajem prve smo imali dosta izgubljenih lopti, koje se ne smiju događati. Što je najgore, te izgubljene lopte su rezultirale sa osam poena u prvih pet sekundi napada jer se nismo uspjeli vratiti ni napraviti pametne prekršaje i to je vratilo Zadar u igru. U drugom poluvremenu smo bili koncentrirani. Odigrali smo dobru obranu, još bolju nego u prvom poluvremenu i svi šutevi zadarskih igrača su bili takoreći ‘kontestirani’. Zato je njihov postotak šuta za tri poena takav kakav je i na kraju smo zasluženo pobijedili”, izjavio je trener Cedevitenakon susreta, a prenosi službena klupska stranica.

Cibona je susret protiv Zagreba otvorila s prednošću 30:11 na isteku prve četvrtine od čega se Mravi nisu uspijeli oporaviti do kraja susreta, pa trener Zagreba Danijel Jusup nije skrivao razočarenje susretom, ali i realno analizirao susret ”Bili smo kilavi i imam osjećaj kao da imamo vjetar u prsa. Mi smo igrali loše, nema tu uopće govora. Uvijek mi se čini da malo fali i tako godinama. Ovo je Cibona zasluženo dobila. Kad su oni poveli, moji dečki kao da su se ukipili. Bili smo ako razbijeni. Razlika između ABA lige i naše je u kvaliteti dodavanja. Velika je razlika između te dvije razine”. Cibonu je predvodio James Florence s 32 poena, a Ante Toni Žižić je dodao 18 uz 14 skokova. ”Za nas bitna utakmica. Dobro smo se pripremili, što mislim da se vidjelo od prve minute. Momci su bili na razini zadatka što se tiče koncentracije i taktičkih zadataka. Ovo je bila neugodna ekipa i pribojavali smo se neugodne utakmice protiv ekipe koja je fizički spremna. Čestitam svojim igračima na pobjedi, angažmanu i trudu. Poslije dva poraza, nije nam bilo svejedno”..zadovoljan je nakon susreta bio trener Cibone Damir Mulaomerović. Kod Zagreba Luka Božić je ubacio 16 poena.

U 6.kolu u utorak Cedevita će ugostiti Šibenik, Zagreb će bit domaćin Zadru, a Cibona gostuje u Velikoj Gorici.

A-1 LIGA ZA PRVAKA, 5.kolo

Cibona – Zagreb   107:88
Zadar – Cedevita  57:67
Gorica – Kvarner 2010  80:91
Šibenik – Split  90:84p

Poredak: Cedevita (5-0), Cibona (3-2), Zagreb (3-2), Kvarner 2010  (3-2), Zadar (2-3), Split (2-3), Gorica (1-4), Šibenik (1-4)