U PRVOJ UTAKMICI POLUFINALA ABA LIGE... CEDEVITA PORAŽENA U PRODUŽETKU…

U prvoj utakmici polufinala doigravanja ABA lige košarkaši Cedevite poraženi su od Crvene zvezde Telekom u Beogradu 97:88 i to nakon produžetka. Momčad Veljka Mršića odigrala je hrabru utakmicu i uz malu dozu sreće mogla je stići do prednosti na početku doigravanja. Iako je Zvezda bolje otvorila utakmicu (22:14) u drugoj četvrtini dolja je bila Cedevita koja je serijom 16:2 stigla do prednosti 34:27, a na odmor otišla s + 6 (43:37).

Domaćini su nešto bolje igrali u trećoj četvrtini, a na ulasku u dramatičnih posljednjih deset minuta bilo je 56:56.  Nakon što je Zvezda povela 65:61 dvije uzastopne trice ubacio je Jacob Pullen i natjerao domaćeg trenera na minutu odmora. Raspoloženi Pullen vukao je Cedevitu u završnici utakmice, a kada je Fran Pilepić ubacio tricu za 77:74 na 3,15 do kraja činilo se da bi Cedevita i drugi puta ove sezone mogla šokirati puni Pionir.

Raspoloženi Mike Zirbes bio je nerješiva enigma za zagrepčane koji su nakon zabijenih bacanja Pullena poveli 80:78, a slobodna bacanja ubacio je i Luka Babić za 82:80 na 27 sekundi do kraja. Domaćini su krenuli u posljednji napad i kada se činilo da neće naći rješenje za obranu Cedevite Zirbes zabija uz dodatno bacanje koje nije iskoristio. Posljednji napad imala Cedevita, ali težak pokušaj trice Pullena na kraju susreta nije prošao kroz obruč pa se igrao produžetak u kojem je Zvezda uspijela slomiti otpor Cedevite koja je čini se propustila veliku priliku s obzirom na viđeno na parketu.

Pullen je predvodio Cedevitu s  24 poena i pet asistencija. Miro Bilan je dodao 20 poena, sedam skokova i tri asistencije, James White 16 poena i 12 skokova. Kod domaćina Quincy Miller je utakmicu završio s 24 poena i osam skokova, a Zirbes je upisao 19 poena i 11 skokova.

Druga utakmica doigravanja igra se u Zagrebu slijdeći utorak, a Cedevita u petak gostuje kod Efes Pilsena u Top 16 Eurolige.

“Imali smo veliku priliku. Odigrali smo dobru utakmicu, no nije lako igrati ovdje u ovoj atmosferi i pripremi kakva je bila za utakmicu danima. Dečki su stvarno odigrali dobro, a na kraju je presudilo par tih detalja, uzeli su nam tri-četiri skoka zaredom, što nismo smjeli dozvoliti, i četiri izgubljene lopte u onom periodu u trećoj četvrtini. No, kažem, dobro smo igrali i na kraju je jedna momčad morala pobijediti. Gledali smo dobru utakmicu. Imali smo i šut za pobjedu, ali eto. Sada treba dignuti momčad. Nadam se da ćemo u uzvratu imati punu dvoranu. Nadam se da su ljudi gledali utakmicu, da su vidjeli dernek koji je bio tu i nadam se da će Zagrepčani to prepoznati i da će imati želje uzvratiti na ovakvom gostoprimstvu”, izjavio je poslije poraza trener Cedevite Veljko Mršić.