Zagrepčani poveli 1-0 u polufinalu doigravanja... Cedevita nakon produžetka slavila u Zadru…

Cedevita je u prvoj utakmici polufinala doigravanja kao gost slavila u Zadru 75:67 i povela 1-0 u seriji na tri dobivene utakmice. Zagrepčani su slavili nakon produžetka u neizvjesnom susretu kojeg je bolje otvorila Cedevita (17:9). Zadrani su do izjednačenja stigli u završnici prvog dijela (34:34). Prednost Cedevite 40:34 na početku drugog dijela Zadar je okrenuo serijom 11:2 za 45:42. Na dvije i pol minute prije kraja Jacob Pullen je ubacio tricu 62:57, ali je uzvratili su Domagoj Vuković i Vladimir Dašić. Zadrani su imali napad za pobjedu, ali Mario Little nije zabio težak šut. U produžetku je dominirala Cedevita koju je predvodio Andrija Stipanović koji je uz tricu Ivana Ramljaka najzaslužniji za slavlje u dodatnih pet minuta.

Pullen je ubacio 20 poena, Edo Murić 16, a Stipanović 10 za poena za sastav Slavena Rimca koji u srijedu dočekuje Zadrane u drugoj utakmici. Kod domaćina Luka Žorić je ubacio 16, a Luka Božić 15.

“S obzirom na ozljedu Cobbsa, stavili smo tu neke igrače kojima to nije prirodna pozicija. Oni to mogu zakrpati, ali jako je teško razigrati se u ovakvoj atmosferi u Zadru, koji je, pogotovo u startu, bio dobar. Sveli smo utakmicu na niski broj poena i tu smo se pokazali spretniji. U zadnjoj četvrtini kad smo pronašli petorku koja funkcionira, s dva beka, bilo je puno lakše. Isto tako, treba reći da je i Katić počeo trenirati prije tri dana, tako da je sve to razumljivo. U Zadru nije nikad lagano pobijediti. Mislim da smo vidjeli jedan borbeni Zadar. Bili su stvarno motivirani, ali mislim da su naša veća kvaliteta i iskustvo presudili.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac, a prenosi kkcedevita.hr