U 14.kolu ABA lige... Cedevita nakon produžetka slavila kod Mege…

Cedevita je 14.kolu ABA lige nakon produžetka slavila kod Mege Bemax 107:101 i tako upisala osmu uzastopnu pobjedu u ovom natjecanju.

Zagrepčani su u završnici prvog poluvremena imali 18 razlike (50:32), a domaćini su se odličnom trećoj četvrtinom vratili u susret (62:65). Nakon šeste trice Filipa Krušlina na ulasku u posljednje tri minute bilo je šest razlike za Cedevitu (83:77). Na ulasku u posljednju minutu bilo je pet razlike (87:82). Domaćine je do produžetka doveo Nikola Mišković koji je ubacio tricu za 88:89, a nakon što je Jacob Pullen ubacio samo jedno bacanje Mega Bemax je izjednačila preko Adama Mokoke koji je ubacio bacanja. Cedevita u dvije seknde nije uspijela doći do pobjede, a pokušao je Justin Cobbs.

U produžetku su Pullen i Stipanović kreirali prednost Cedevite 98:93. Edin Atić je na ulasku u posljednju minutu ubacio tricu za 99:100, a uzvratio je Pullen i tako praktički potvrdio pobjedu Cedevite.

Cedevitu je predvodio Pullen s 31 poenom. Krušlin je dodao 23 (trice 6/9), Cobbs 17, Stipanović 13. Megu Bemax je predvodio Atić (20), Mišković je dodao 19, a Makoku 18 poena.