U 14.KOLU TOP 16 MOMČAD VELJKA MRŠIĆA SLAVILA POBJEDU 83:62... CEDEVITA NADIGRALA ZVEZDU ZA KRAJ EURO SEZONE…

U posljednjem kolu Top 16 Eurolige Cedevita je u Domu Dražena Petrovića nadigrala Crvenu zvezdu 83:62 i tako se pobjedom oprostila od Euro sezone. Iako utakmica nije imala veliki rezultatski značaj momčad Veljka Mršića je nakon uvjerljive domaće pobjede protiv Fenerbahcea nadigrala još jednog sudionika četvrtfinala Eurolige i na najbolji mogući način završila svoj nastup u Europi.

Odličnom igrom u prvoj četvrtini (29:12) Cedevita je naznačila u kojem će smjeru ići ova utakmica. Odlična šuterska večer kulminirala je s prednošću 39:16, a poluvrijeme završeno s + 21 (52:31).

U nastavku susreta gosti nisu ozbiljnije ugrozili prednost Cedevite koju je predvodio Jacob Pullen s 22 poena. Miro Bilan i Luka Žorić su dodali po 12, a Luka Babić 10 poena.

“Zasluženo smo pobijedili. Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro prije svega napadački. Cijela utakmica je bila dobra obrambeno, s tim da napadački nismo u drugom poluvremenu imali energiju iz prvog i nismo uspjeli otići na puno veću razliku. To je normalno jer smo imali utakmice u nedjelju i utorak. Zadovoljan sam s cijelom sezonom u Euroligi. Prošli smo u Top 16 i ostvarili smo tu četiri pobjede. Da se nije dogodio splet nekih ozljeda kada u jednoj seriji utakmica nismo dobro izgledali moglo je i bolje. No, Fener i Zvezdu smo u zadnje dvije utakmice na domaćem parketu dobili uvjerljivo i to je izgledalo lijepo”, izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić nakon susreta, a prenosi službena klupska stranica.

Tako je Cedevita s četiri pobjede završila nastup u Top 16 Eurolige, a već u nedjelju gostovanjem u Velikoj Gorici nastavlja svoj put u A-1 ligi za prvaka.