U 12.KOLU TOP 16 EUROLIGE... CEDEVITA NADIGRALA FENERBAHCE…

Cedevita je u 12.kolu TOP 16 Eurolige u KC Dražen Petrović nadigrala vodeći Fenerbahce 89:59 u utakmici koja nije imala veći rezultatski značaj, ali odlična igra Cedevite zasjenila je goste iz Istanbula koji ove sezone imaju velike ambicije.

Zagrebačkoj momčadi je večeras polazilo gotovo sve za rukom, a jedan od pokazatelja su i dvije ubačene trice Mire Bilana. Utakmicu je sjajno otvorio Marko Arapović koji je kreirao prednost na kraju prve četvrtine 22:13. U drugoj četvrtini opet je Arapović ubacio za najvećih + 16 (37:21), a nakon prednosti na poluvremenu 44:30 u nastavku je Cedevita pružila još bolju igru i potpuno nadigrala večeras skromnu tursku momčad. Arapović je ubacio 18, a Bilan 15 poena za momčad Veljka Mršića, dok je kod Fenera Ekpe Udoh ubacio 11 poena.

“Odigrali smo izvrsnu utakmicu. Prvo poluvrijeme je bilo jako dobro, a drugo izvrsno. Obrana koju smo večeras bila je bila ponajbolja koju smo pokazali u ovoj sezoni. Lopta je u napadu išla jako dobro i ponosan sam kako su dečki večeras odigrali. Nama je svaka pobjeda u Euroligi uspjeh, kao i svaka dobra igra jer smo primjerice u porazima protiv Efesa i Darussafake bili blizu. Nismo mogli proći u playoff, no s vremena na vrijeme pokazujemo da možemo odigrati dobre utakmice. Prijašnji porazi u Top 16 su ujedno i cijena odrastanja mladih igrača. Arapović nam je standardan na četvorci i mislim da nitko u Euroligi na toj poziciji nema startera tog godišta koji toliko doprinosi”, rekao je poslije pobjede trener Cedevite, a prenosi službena klupska stranica.