Cedevita Junior u derbiju poražena u Splitu…

U najzanimljivijoj utakmici 12.kola HT Premijer lige Split je na svom parketu slavio protiv Cedevite Junior 78:74. Zanimljiv susret prepun rezultatskih preokreta u kojem je Cedevita Junior sredinom treće četvrtine nakon trice Ivana Miličevića imala 12 razlike (45:33). Splićani su uzvratili serijom 17:5 i u posljednjih deset minuta su ušlo u egalu (50:50). U završnici su Split do pobjede povukli bivši igrači Cedevite Darko Bajo i Toni Perković, a Nejc Barič i Maj Kovačević su samo s linije slobodnih bacanja potvrdili pobjedu.

“Mislim da je zaslužena pobjeda Splita. Uništio nas je prije svega Bajo koji je donio u drugom poluvremenu energiju, gdje smo mi propustili priliku u obrani rotirati jer smo se pripremali na neki drugi način. Činjenica je da smo i mi i Split imali istu vrstu problema. Mjesec dana smo bili bez utakmice, neki igrači su otišli, a neki su ozlijeđeni. Mislim da je prije svega bila borbena i dobra utakmica. Moglo je, da smo bili malo pametniji i da smo odigrali par situacija u napadu, puno bolje. Mislim da mentalno nismo bili spremni da presiječemo, pogotovo kad smo imali 11 razlike. Bilo je dosta grešaka u našoj igri, dosta nerezonskih odluka na terenu, no idemo dalje.”..kazao je nakon susreta trener CJ, Damir Mulaomerović.

Split su predvodili Bajo (16), Kovačević (13) i Perković (12), a kod CJ Josip Batinić je ubacio 19, a Jure Planinić 17 poena.