Cedevita Junior slavila u Splitu…

U posljednjoj utakmici 16.kola HT Premijer lige Cedevita Junior je kao gost slavila u Splitu 78:63. Zagrepčani su primorali Splićane na veliki broj izgubljenih lopti i uz odličnu obranu dohvatili četvrtu uzastopnu pobjedu. Odlična druga četvrtina Cedevite Junior i serija 23:7 donijela je sastavu Damira Mulaomerovića +12 (47:35) na poluvremenu. Četiri trice ubacio je Emir Šabić, a jednu Renato Serdarušić. U nastavku su gosti održavali prednost i nisu dopustili Splitu da ozbiljnije ugrozi prednost, a sve je bilo jasno nakon trice Pavla Marčinkovića za 74:58 na tri minute prije kraja.

”Velika naša pobjeda nakon Cibone i znali smo da će nas Split respektirati. Morali smo biti na maksimumu i mislim da smo dogovor iz svlačionice prenijeli na parket. Obrana je cijelu utakmicu bila na nivou, a moj učinak je samo pripomogao ovoj pobijedi”..kazao je nakon susreta Emir Šabić, a trener CJ Damir Mulaomerović je dodao ”Dobro smo se pripremili ovih osam dana i znali smo da nas čeka Split koji je odličan i u ABA ligi. To je bila naša određena motivacija nakon pobjede protiv Cibone da slavimo i u ovoj utakmici. Kapa do poda momcima koji su igrali onako kako smo se dogovorili u svlačionici. Osim u početku kada smo bili malo mekani kasnije je bilo dobro s dobrim rolama pojedinih igrača. Danas bi prije izdvojio našu obranu nego napad jer smo uzeli dubinu Splitu i s te strane smo dosta dobro izgledali”.

Šabić je ubacio 17, Marčinković 16, a Đorđe Topolović 10. Kod Splita Dominik Mavra je ubacio 17, Lovre Runjić i Jamal Nelson po 13.