Cedevita Junior projurila i kroz Trnsko…

U zaostalom susretu 6.kola Prve lige Cedevita Junior je u Trnskom nadigrala Bosco 95:61. Vodeća i neporažena momčad lige tako je još jednom potvrdila svoju dominaciju u ligi. Bosco je bolje krenuo u susret i dobio prvu četvrtinu 19:13. Odgovor CJ stigao je u drugih deset furioznih minuta u kojima su napravili 25 razlike (35:10) za +19 na poluvremenu (48:29). U nastavku rastrčani gosti koje su predvodili Emir Šabić (22, 6as) i Sven Smajlagić (21, 7sk) rutinski su susret priveli kraju. Matej Bošnjak je uz 10 poena imao 10 skokova, a Petar Dubelj je ubacio 11, a Leon Tomić 10 poena. Cedevita Junior je igrala bez Krstanovića i Ušića, a Bosco bez kapetana Luke Kature.

Kod Bosca Hrvoje Puljko je ubacio 15, a Makur Puou (14).

”Odigrali smo odličnih 30 minuta, možda čak i 35 osim prvih pet minuta gdje nismo bili pravi. Ostatak utakmice smo odigrali na visokom nivou. Momci dobro treniraju, ozbiljni su u radu i posljedica toga su ovih deset pobjeda. Moramo nastaviti raditi na ovaj način i ostvariti cilj, a to je ulazak u HT Premijer ligu”..kazao trener CJ Marko Trninić

”Čestitke Cedeviti Junior na vrhunskoj utakmici i pobjedi. Osim prve četvrtine i prve dvije minute u drugoj četvrtini nismo bili na visini zadatka. Ni energetski, ni napadački i na kraju smo imali 24 izgubljene lopte što je nedopustivo za jednu seniorsku momčad. To je najviše doprinijelo ovoj razlici na kraju. S četiri poraza nismo zadovoljni prvim dijelom sezone gdje smo imali dva kiksa. Ostaje nam raditi i popraviti stvari koje nisu dobre, a moramo poraditi na fizičkom dijelu”...kazao je trener Bosca Luka Jovanović.

1. Cedevita Junior 10 10 0 4 - 0 6 - 0 974 737 +237 20
2. Dinamo Zagreb 9 8 1 5 - 1 3 - 0 745 613 +132 17
3. KK Jazine Arbanasi 10 7 3 3 - 3 4 - 0 840 811 +29 17
4. Bosco Zagreb 10 6 4 3 - 2 3 - 2 820 794 +26 16
5. KK Ribola Kaštela 10 6 4 4 - 2 2 - 2 741 723 +18 16
6. Omiš Čagalj Tours 10 4 6 3 - 1 1 - 5 780 847 -67 14
7. KK Kvarner 2010 10 3 7 3 - 2 0 - 5 755 866 -111 13
8. KK Dubrovnik 8 4 4 3 - 3 1 - 1 682 657 +25 12