Posljednja utakmica 1.kola HT Premijer lige... Cedevita Junior pobjedom protiv Splita otvorila sezonu…

U posljednjoj utakmici 1.kola HT Premijer lige Cedevita Junior je u Domu sportova slavila protiv Splita 80:78. Zagrepčani su u zanimljivoj utakmici u završnici bili mirnije ruke. Važne su bile dvije uzastopne trice Emira Šabića za 78:73, a nakon što je Sven Smajlagić ubacio težak šut za 80:76, dva od tri bacanja je promašio Toni Perković, a polaganje Sani Čampara pa su prvi bodovi ostali u Zagrebu.

Splićani su bili bolji u prvoj četvrtini (25:20), a vodili su i na poluvremenu (40:36). Najvećih +8 su imali početkom treće četvrtine (46:38), a nakon toga momčad Damira Mulaomerovića koja je zaigrala bez ozlijeđenih Planinića, Bundovića i Rašića uspijela se vratiti u susret i u spomenutoj uzbudljivoj završnici dohvatiti pobjedu.

“Prije svega ja bih čestitao svojim igračima. Uz sve probleme i ono što nas je pratilo rekao sam da prije svega moraju vjerovati da možemo pobijediti. Pobijedili smo dobru ekipu s puno dobrih igrača, iskusnu. Rekao sam u svlačionici, gubili smo s četiri razlike uz igru koja nije baš bila po mom jer smo dosta primili poena ispod koševa, iz drugog napada. To je bilo očekivano jer nismo imali cijelu visoku liniju i rotaciju. Međutim, svaka čast igračima. Vrlo je bitno da smo krenuli s pobjedom. Vidjela se ta nervoza, koja je kod mojih igrača prije svega bila pozitivna. Pokazalo se veliko srce mojih igrača i njima treba dati cijele zasluge za ovu pobjedu.”..kazao je nakon susreta trener CJ Damir Mulaomerović.

Cedevitu Junior je predvodio Rok Radović sa 17 poena i 7 skokova. Sven Smajlagić je dodao 15, a Matej Bošnjak 12 uz 6 skokova. Vrijedi izdvojiti 9 poena i 7 asista Gorana Filipovića. Kod Splita Čampara je ubacio 15, a Shawn Jones 13.