Cedevita Junior novi član HT Premijer lige…

U dramatičnoj trećoj odlučujućoj utakmici za plasman u HT Premijer ligu košarkaši Cedevite Junior su slavili protiv Dinama 82:78 i tako izborili nastup u elitnom rangu naše košarke u sljedećoj sezoni. Bila je to utakmica puna rezultatskih preokreta u kojoj je i Dinamo imao svoju veliku priliku jer su na poluvremenu imali 9 koševa prednosti (44:35), a početkom treće četvrtine nakon trice Hrvoja Garafolića i 11 razlike (54:43). Tada je uslijedio najbolji period igre Cedevite Junior koja je u posljednje tri i pol minute treće četvrtine napravila seriju 10:2 i u posljednju četvrtinu ušla s minimalnih +1 (61:60). Imali su domaćini nakon koševa Davida Ušića, Karla Vragovića i Stipe Krstanovića 6 razlike (72:66) na šest i pol minuta prije kraja, ali Garafolić novom tricom pokreće Dinamo koji radi seriju 7:0 za prednost 73:72. Dinamo je posljedji puta vodio na tri minute prije kraja kada je Nenad Delić zabio bacanja za 75:74, a posljednje dvije i pol minute obilježio je Vragović koji je prvi vratio CJ u prednost, a nakon što je Smajlagić pogodio za 78:75 sva četiri bacanja zabio je Vragović. U završnici je izostala realizacija Garafolića i Juriča pa su domaćini mogli početi veliko slavlje.

“Mislim da je utakmica vrijedna HT Premijer lige, da su obje momčadi odigrale odlično. Bilo je jako tijesno, mislim da smo uspjeli obranom okrenuti rezultat u drugom poluvremenu, to je bio ključ, smanjili smo rotaciju, pronašli igrače koji su karakterom iznjeli utakmicu. Ovako je još slađe, dobiti ovo kući a ne u dvije utakmice, znam da su svi koji nas vole stradali, da su im se živci malo stanjili, ali mislim da je naša ukupna pobjeda zaslužena pogotovo ako se gledaju sve tri utakmice. Čestitam igračima na naslovu pobjednika, mislim da je zasluženo, ako se pogleda cijela sezona mislim da smo bili najbolja momčad Prve hrvatske lige. Zahvala i stručnom stožeru, Luki Pešutu i Zdravku Vučkoviću na pomoći u radu i mislim da možemo biti uspješni i naredne sezone u HT Premijer ligi.”..kazao je trener CJ Marko Trninić.

Cedevitu Junior su predvodili Krstanović 18, Ušić 17 (8sk), Vragović 16 i Smajlagić 15, a kod Dinama kojeg očekuju dvije utakmice s Furnirom za ulazak u HT Premijer ligu najbolji je bio Garafolić s 21 poenom. Marko Jurič i Matija Maljić su ubacili po 14.

“Stvarno vrhunska utakmica, prava, borbena, fight na stvarno visokoj razini, jako mi je žao, čestitam Cedeviti Junior u svakom slučaju. Nama predstoji ono najgore, probati se psihički oporaviti od ovoga i odigrati dvije još teže utakmice. Čestitam Cedeviti Junior na ulasku u HT Premijer ligu.”…kazao je trener Dinama Milan Ličina.