Treći susret finala igra se u četvrtak u Domu sportova... Cedevita izjednačila finalnu seriju…

U drugoj utakmici finala HT Premijer lige košarkaši Cedevite su kao gosti slavili kod Cibone 82:73 i tako izjedanačili rezultat (1-1). Za razliku od prve utakmice prije tri dana večeras je Cedevita s povratnikom u sastav Andrijom Stipanovićem imala dominaciju u skoku (40:23), a Ciboni večeras nije pomoglo 11 asistencija Branislava Ratkovice.

Ratkovica i Luka Žorić su kreirali početnu prenost 11:7, a nakon toga krenula je Cedevita koja je serijom 11:0 (trice Cherrya i Ukića) u završnici prve četvrtine imala 9 razlike (25:16). Početkom druge četvrtine momčad Jure Zdovca ima 11 razlike (32:21), a najvećih + 14 (45:31) u prvom poluvremenu gosti su imali u 18.minuti kada je Karlo Žganec ubacio bacanja.

Cibona je preko Marina Rozića u 23.minuti stigla na minus 6 (52:46), ali Stipanović i Krušlin brzo vraćaju dvoznamenkastu prednost. Do kraja susreta Cibona je još jedanput uspijela smanjti na 6 razlike, ali nekoliko propuštenih napada je odnijelo nadu u preokret.

Cherry s 20 poena je predvodio prvake Hrvatske. Stipanović (9 sk) i Roko Ukić su dodali po 15, a Demetrius Nichols 11 poena. Kod Cibone Dominic Gilbert i Žorić su ubacili po 13 poena.

Treća utakmica igra se u četvrtak u Domu sportova.