Bosco zaustavio Hermes Analiticu, Medveščak bez šanse u Rijeci…

U današnje dvije utakmice 13.kola Prve muške lige nastupila su tri zagrebačka kluba. U derbiju Bosco je nanio prvi poraz Hermes Analitici. Sastav Ivana Tomasa slavio je uvjerljivu pobjedu 87:68 u utakmici koju je kontrolirao od samog početka. Nakon što je imao +11 (21:10) u prvoj četvrtini Bosco je na odmoru stigao do 15 razlike (45:30). Jedini bljesak do ovog kola neporažene Hermes Analitice vidjeli smo u završnici treće četvrtine kada su Andrija Jelavić i Filip Kordić zakratko vratili goste u rezultatsku neizvjesnost (59:54), ali su brzo Luka Krajnović i Petar Babić vratili domaćine na dvoznamenkastu prednost koju nisu ispustili do kraja susreta. Spomenuti dvojac je u posljednjoj četvrtini uz tricu Ante Krapića usmjerio utakmicu na Boscov mlin koji je upisao važnu pobjedu za nastavak sezone.

”Čestitam Boscu na zasluženoj pobjedi. Bili su bolji cijelu utakmicu. Mi smo kao u posljednjih nekoliko utakmica loše otvorili utakmicu, a Bosco je pokazao veću agresivnost i želju za pobjedom. Imali smo taj peh da nam se jedini centar Kristijan Šutalo ozlijedio u devetoj minuti gdje smo izgubili unatarnju igru i imali probleme u skoku. Uspijeli smo uhvatiti priključak u jednom trenutku, ali nismo imali snage napraviti potpuni preokret”..kazao je trener Hermes Analitice Zvonimir Mravak.

”Čestitao bih igračima na pobjedi i dobroj igri. Sigurno da nam ova pobjeda puno znači. Odigrali smo dobru utakmicu posebno u prvom poluvremenu. Znamo da Hermes Analitica ima kvalitetu i da će se vratiti u drugom poluvremenu, ali na sreću njihov nalet smo uspijeli zaustaviti i na kraju pobjediti s većom razlikom”…kazao je trener Bosca Ivan Tomas.

Krajnović je s 23 poena i 8 skokova predvodio Bosco. Andrej Matić (3 blokade) je dodao 15, Ante Smolić 14 (8sk), a Petar Babić 12 uz 5 asista. Kod Hermesa Kordić je ubacio 23, a Jelavić 17 uz 8 skokova.

Medveščak je poražen u Rijeci kod Kvarnera 94:62 u utakmici koja je praktički bila odlučena do odmora (50:24). Domaćine su predvodili Siniša Štemberger (19) i Andro Vranković (17), a kod Medveščaka prvo ime Luka Skorić (31).

U ovom kolu tri susreta su odgođena zbog koronavirusa, a Zapruđe će u nedjelju ugostiti Ribolu Kaštela.