Bosco u završnici okrenuo Rudeš, Jazine bolje od Cedevite Junior…

U dvije zagrebačke današnje utakmice 3.kola Prve muške lige pobjede su upisali Bosco i Jazine Arbanasi.

Bosco je u dvoboju klubova koji nisu osjetili slast pobjede slavio protiv Rudeša 77:72. Nakon izjednačenog prvog dijela (35:35) u trećoj četvrtini bolje je igrao Rudeš koji je nakon prednosti Bosca 40:35 napravio seriju 15:3 za prednost 50:43. Gosti su na početku posljednje četvrtine imali 8 razlike (61:53). Tada Mateo Vidović pokreće seriju Bosca 17:2 koju je tricom za 70:63 zatvorio Luka Katura. Pokušao se Rudeš vratiti u susret, ali su bodovi ipak ostali u Trnskom.

Vidović i Katura (11sk, 8 as) su ubacili po 17 poena, a Marin Zrnić je dodao 14. Kod Rudeša Hrvoje Garafolić je ubacio 16, a Marko Jurič 13 poena.

” Rudeš je dobra ekipa s par igrača iz Premijer lige. Kad izgubiš dvije utakmice, a želje su ti da hvataš prva četiri mjesta onda i ovu treću utakmicu je teško igrati. Skupili smo glave i iznijeli ovu pobjedu na mišiće”..kazao Zrnić nakon susreta, a Rudešov Luka Šušak koji je ubacio 9 poena je kazao ” Zadnjih pet minuta je presudilo. Naše neke greške su oni iskoristili i usmjerili utakmicu na svoju stranu. Moramo produžiti dobre minute na cijelu utakmicu i nadam se da će se to dogoditi protiv Pule u slijedećem kolu”.

Cedevita Junior je ugostila neporažene Jazine Arbanase koji su opravdali ulogu favorita i slavili 82:71. Bez ozlijeđenih Buovca i Žužula momčad Marka Trninića je odlično igrala prvo poluvrijeme, a u 14.minuti imala 11 razlike (31:20). Do odmora su gosti uhvatili priključak (38:37), a svoje iskustvo iskoristili u nastavku susreta kada su preko Brune Markulina (20), Davida Ušića (20) i Stipe Krstanovića (18p, 13 sk) okrenuli susret na svoju stranu. Kod Cedevite Junior Matej Bošnjak je ubacio 21, a Renato Serdarušić 16 poena.