Bosco slavio u Dubrovniku, Dinamo u Kaštelima…

Uspješna subota je iza zagrebačkih klubova u 5.kolu Prve muške lige za prvaka. Na gostovanjima u Dalmaciji slavili su Bosco i Dinamo. U vrlo važnoj utakmici Bosco je slavio u Dubrovniku 89:85 i stigao na drugo mjesto, dok je Dinamo pobjedom u Kaštelima 72:66 napravio još jedan veliki korak prema osvajanju prvog mjesta uoči finala doigravanja.

Bosco se pobjedom u Dubrovniku okitio u završnici kada je serijom 6:0 stigao na +9 (86:77) na ulasku u posljednju minutu. Dubrovnik je nakon zakucavanja Oleksandra Belikova stigao na minus 3 (88:85), a Petar Babić je zabio jedno bacanje za konačnih 89:85. Sastav Ivana Tomasa predvodio je Dario Kuzmanović s 20 poena. Petar Babić (6 ol, 8sk, 7as) i Ante Smolić su dodali po 18, a Luka Babić 14 (9sk). Kod Dubrovnika Belikov je ubacio 28, a Nikola Došen 14 poena.

Dinamo je bez Hrvoja Garafolića i Damira Markote nakon slabog otvaranja u Kaštelima (15:28) do poluvremena uhvatio rezultatski priključak, a pobjedu osigurao u završnici kada je Ivan Nakić Vojnović zabio bacanja, a Tin Bušić položio za 72:66. Prethodno je Kaštelane u susretu držao Ante Delaš s dvije trice, a sjajnu utakmicu odigrao je dvojac Josip Škara – Nakić Vojnović koji su ubacili po 23 poena. Kod domaćina Delaš i Mario Krešić su ubacili po 14 poena.

U nedjelju Hermes Analitica dočekuje Omiš.