Bosco preko Hermesa do druge pobjede…

Zagrebački dvoboj u 18.kolu HT Premijer lige igrali su Hermes Analitica i Bosco. Rezultatski puno važniji susret za Analitičare pripao je Boscu koji je slavio 82:76. Na taj način momčad Matije Brkljačića upisala je drugu prvenstvenu pobjedu, a prvu nakon puna četiri mjeseca, dok je Hermes Analitica upisala svoj četvrti uzastopni poraz i stigla u tešku borbu za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za ostanak u ligi.

Bosco je od početka preuzeo rezutatsku kontrolu i nakon početnih 3:0 Hermes Analitice dobio prvu četvrtinu 23:17. Sredinom druge četvrtine Jularić, Palokaj i Tušek dovode goste na +13 (36:23), a poluvrijeme riješavaju u svoju korist 46:35. Identičnih +13 (61:48) za Bosco bilo je u 27.minuti, a tada Analitičari rade seriju 10:1 i hvataju rezultatski priključak. Zanimljiva posljednja četvrtina u kojoj je Hermes Analitica stigla na minus 3 (72:75), a Bosco do pobjede odvode poeni Jularića i Vucića (79:72).

Jan Palokaj (22) i Antonio Jularić (16) su predvodili goste, a kod Hermesa Ivan Svoboda je ubacio 31, a Tevin Foster 23 poena.