U 8.kolu HT Premijer lige... Bosco preko Cedevite do prve pobjede, Hermes Analitica iznenadila Zadar…

Zanimljiv petak na parketima HT Premijer lige. Do prve povijesne pobjede Bosco je stigao preko Cedevite i slavio 73:53, a Hermes Analitica je odličnom završnicom protiv Zadra upisala i petu pobjedu.

Bosco je agresivnom igrom slomio mladu momčad Cedevite i upisao prvu pobjedu. Odličan početak momčaadi Matije Brkljačića koja je preko Palokaja, Koraća i Primorca povela 19:9, a razigrali su se Tešija i Chavlovich pa je Bosco početkom druge četvrtine nakon trice Chavlovicha imao 16 razlike (27:11). Uzvratila je Cedevita serijom 11:0, a Bosco do odmora sačuvao 10 razlike (38:28). Cedevita nije imala rješenja u napadu, a domaćini su sve dvojbe rješili u trećoj četvrtini kada su nakon trica Tešije, Chavlovicha i Koraća poveli 60:38.

Stjepan Tešija je s 18 poena predvodio Bosco. David Chavlovich je dodao 17, a Mladen Primorac 15. Kod Cedevite Darko Bajo je ubacio 13, a Domagoj Bošnjak 11.

”Cijelo vrijeme smo vjerovali u pobjedu. Odlično radimo cijelo ovo vrijeme i eto vratilo nam se protiv Cedevite koja je mlada momčad koja radi i trenira, ali nema iskustva. Vidjelo se da nisu imali rješenja za našu agresivnu igru. Ja sam rekao dečkima na jednom sastanku da sam zaboravio pobjeđivati, a evo sada vjerujem da će nam ova pobjeda biti podstrek za nastavak sezone”..kazao je nakon susreta trener Bosca Matija Brkljačić.

Hermes Analitica je slavila protiv favoriziranog Zadra 95:79 i stigla do pete pobjede koliko ima i Zadar. Gosti su imali 24:17 početkom druge četvrtine, a u završnici druge i 9 (47:38). Činilo se početkom nastavka da će Zadrani ipak prelomiti susret jer su imali i 11 razlike (57:46), ali Analitičari predvođeni Vladovićem, Rogićem, Milekovićem, Krapićem i Vlaićem rade seriju 21:4 za 67:61 koju je tricom zaključio Filip Kordić. U posljednjih pet minuta ušlo se u egalu (77:77), a važne poene zabijaju Garafolić i Rogić za 83:77. Spomenuti dvojac je ubacio 18 posljednjih poena Hermesa, a posebno važna je bila trica Rogića za 86:79.

Roko Rogić je ubacio 24 poena uz 6 asista. Jakov Vladović je dodao 20 uz 4 asista, a Ante Krapić 16 poena. Hrvoje Garafolić je utakmicu završio s 12 poena. Kod Zadra William Magarity je ubacio 18, Mislav Brzoja 16, a Luka Božić 14.