Bosco poražen u Dubrovniku…

Pred košarkašima Bosca su tri gostovanja u Dalmaciji ovoga tjedna. U zaostaloj utakmici 14.kola danas su poraženi u Dubrovniku 95:73, a već sutra u okviru 15.kola gostuju kod Amfore u Makarskoj, da bi turneju završili u subotu gostovanjem kod Ribole Kaštela.

Zagrepčani su u Dubrovniku početkom treće četvrtine bili na minus 6 (49:43), a seriju domaćina 9:0 pokrenuo je Ivan Vodopija, a zakucavanjem zaključio Petar Dubelj. Uspijeli su izabranici Ivana Tomasa još doći na minus 10 (72:62) na osam minuta prije kraja, ali novom serijom domaćina 14:0 nestala je svaka neizvjesnost. Uz odličan šut sastav Ivana Perinčića došao je do uvjerljive pobjede, a predvodili su ga Domagoj Vrkić (18) i Dubelj (17). Filip Šimović je ubacio 15, a Filip Vujičić 14. Kod Bosca koji je ubacio samo 4 trice bolji od ostalih Ante Smolić (15) i Luka Babić (14), a Ante Krapić je dodao 12.

1. Dinamo Zagreb 20 17 3 10 - 0 7 - 3 1649 1394 +255 37
2. Bosco Zagreb 19 14 5 8 - 2 6 - 3 1622 1395 +227 33
3. Hermes Analitica 18 15 3 8 - 1 7 - 2 1649 1465 +184 33
4. KK Ribola Kaštela 19 14 5 8 - 2 6 - 3 1516 1415 +101 33
5. KK Dubrovnik 19 13 6 9 - 1 4 - 5 1590 1407 +183 32
6. KK Kvarner 2010 19 11 8 7 - 2 4 - 6 1466 1380 +86 30
7. Omiš Čagalj Tours 17 10 7 5 - 2 5 - 5 1311 1283 +28 27
8. Samobor 20 6 14 3 - 7 3 - 7 1499 1618 -119 26