U 11.kolu HT Premijer lige... Bosco pao u završnici, tijesan poraz Analitičara u Osijeku…

U 11.kolu HT Premijer lige poraze su doživjeli Bosco i Hermes Analitica. Bosca je u Trnskom svladao Zabok 94:81, a Hermes Analitica je poražena u Osijeku 79:77.

Bosco je porazom od Zaboka završio prvi dio premijerne sezone u HT Premijer ligi sa samo jednom (Cedevita) pobjedom, pa će momčad Matije Brkljačića u nastavku sezone morati napraviti pravo malo čudo da bi izbjegla posljednje mjesto. Zagrepčani su nakon boljeg otvaranja Zaboka sredinom druge četvrtine imali 12 razlike (39:27). Do odmora je Zabok uspio uhvatiti priključak, a tricom Petra Babića s centra uz zvuk sirene Bosco je na poluvrijeme otišao s +5 (47:42). Sve je za Bosco izgledalo dobro do 25.minute kada su imali 10 razlike (60:50), ali se Zabok serijom 10:0 vratio u susret i u posljednjih deset minuta ušao s minimalnih 69:68. Posljednju prednost Bosco je imao na 6.45 do kraja kada je David Chavlovich ubacio za 72:71. Tu su domaćini stali, a Zabok predvođen Patrikom Jambrovićem i Krešimirom Radovčićem radi seriju 16:1 i rješava pitanje pobjednika.

Zabok je predvodio Radovčić (19), a Ivan Batur i Domagoj Proleta su ubacili po 14. Kod Bosca koji je igrao bez ozlijeđenog Nikole Koraća najefikasniji Mladen Primorac (21p, 16sk), Jan Palokaj je ubacio 15, a Babić 14.

”Zabok je imao veću širinu što je na kraju uz veliki broj promašenih bacanja i naš pad u snazi iskoristio i zasluženo dobio utakmicu.”..kazao je između ostalog trener Bosca Matija Brkljačić.

Hermes Analitica je Osijeku dobila prvi dio 37:36, a u nastavku su Ihring, Pavlović i Gospić prvo doveli Osječane na +7 (52:45), a početkom posljednje četvrtine Franko Šango je s dvije trice doveo Vrijednosnice na +11 (68:57). Povratak Analitičara započeo je Antonio Vlaić što je donijelo gostima -3 (72:69) na ulasku u posljednje četiri minute. Roko Rogić i Ivan Mileković su tricama držali Hermes u susretu (79:77), a Rogić je tricom pokušao donijeti pobjedu ali nije bio uspješan. Ozren Pavlović je ubacio 21 poen uz 10 skokova, Mario Ihring je dodao 17, a Ante Gospić 16 poena. Na strani Hermes Analitice Rogić je utakmicu završio s 28 poena i 9 asista. Ante Krapić je dodao 17 uz 12 skokova, Mileković 12, Vlaić 10, a na parket se vratio i Jakov Vladović koji je odigrao 17 minuta (šut 1/7).