U 5.kolu HT Premijer lige... Bosco na korak od prve pobjede, Hermes Analitica slavila kod Škrljeva…

U 5.kolu HT Premijer lige Bosco je u Trnskom poražen od Splita 79:77, a Hermes Analitica je bila uspješna na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva 81:76.

Splićani su protiv Bosca poveli 25:12, ali se domaćini nisu predavali i na krilima Koraća, Chavlovicha i Tešije do odmora uhvatili rezultatski priključak (40:41). Imao je Split nakon trice Pavle Marčinkovića 70:58 na početku posljednje četvrtine, a tada Petar Babić i Jan Palokaj vraćaju nadu Boscu koji je nakon serije poena Koraća na 90 sekundi do kraja istigao do izjednačenja (75:75). Čovjek odluke za Split bio je Mateo Kedžo koji je ubacio četiri posljednja poena, Primorac je izjednačio na 77:77, a pokušaj za tricu Koraća izblokirao je Jamal Cobbins.

Maj Kovačevič (17) i Tomislav Gabrić (16) su predvodili Split. Kedžo je ubacio 15, a Marčinković 14. Kod Bosca Korać je ubacio 24, Chavlovich (15), a Mladen Primorac 10 uz 10 skokova.

Analitičari su do prvog slavlja na Mavrincima stigli boljom igrom u trećoj četvrtini kada su imali 13 razlike (62:49). U posljednjih pet minuta domaćini su ušli s minus 3 (70:73). Jakov Vladović, Ante Krapić i Hrvoje Garafolić drže prednost gostima koja se gotovo istopila na 30 sekundi do kraka kada je Štemberger ubacio jedno od dva bacanja za 79:81. Ipak Roko Rogić je ubacio važan koš za drugu ovosezonsku pobjedu.

Rogić je ubacio 18 poena uz 7 asista. Krapić je dodao 17, Vladović i Ivan Mileković po 15, a Garafolić 12. Kod domaćina Brian Williams je ubacio 24, a Achraf Yacoubou (14).