Bosco izborio ‘majstoricu” protiv Dinama…

U drugoj utakmici finala doigravanja za HT Premijer ligu Bosco je u Trnskom slavio protiv Dinama 73:56 i tako izjednačio seriju na 1-1 i izborio majstoricu u utorak (20.00 – KC Dražen Petrović) koja će odrediti tko će u elitni rang naše košarke. Bosco je u završnici prvog dijela stigao na +8 nakon što je Ante Krapić povezao pet poena, a Luka Katura ubacio za 40:32. Katura je tricom otvorio treću četvrtinu, a zaključio je s dva pogođena bacanja za +14 domaćina (56:42). S dvije trice Antonia Kraljića i jednom Andre Anzulovića gosti su serijom 10:0 zaprijetili (56:52), ali je odgovor Bosca stigao u vidu serije 16:0 kojom su riješene sve dvojbe.

”Čestitao bih svojim igračima koji su odigrali pravu mušku utakmicu. Od početka smo bili čvrsti i angažirani u obrani i to nas je na kraju nagradilo pobjedom. Možda nismo imali najkvalitetniju igru u napadu, ali smo bili fokusirani i koncentrirani i to nam je donijelo majstoricu. U majstorici očekujem punu dvoranu i dobru utakmicu”…kazao je Ivan Tomas, trener Bosca.

”Čestitam Boscu na pobjedi koji je danas više želio pobjedu i bio agresivniji od nas. Osim uvodnih par minuta nismo energetski odgovorili kako treba uz veliki broj izgubljenih lopti i skokova Bosca u napadu. Mislim da je pošteno da posljednja utakmica odluči o putniku u HT Premijer ligu. Ovim putem pozivam sve navijače i košarkaške zaljubljenike da dođu utorak i naprave festival košarke gdje će bolji pobjediti, a ja vjerujem da smo to mi”…kazao je Mario Štirjan, trener Dinama.

Katura je za Bosco ubacio 17, Luka Babić 14, a Krapić 13 uz 9 skokova. Kod Dinama Anzulović je ubacio 11, a Ivan Nakić Vojnović i Kraljić po 9.