Bosco bolji od Dubrovnika…

Bosco je u prvoj utakmici 11.kola Prve lige slavio protiv Dubrovnika 89:75. U debiju novog trenera Jakše Vulića domaćini su dominirali od početka susreta, iako se žilavi gosti nisu predavali pa su tako nakon koša Domagoja Vrkića na četiri minute prije kraja stigli na minus 7 (75:68). Sve eventualne dvojbe tricom je rješio mladi Luka Krajnović. Uz Krajnovića na početku susreta značajnu ulogu odigrao je još jedan mladac Mihael Tomić pa je nakon njegovog koša Bosco imao +11 (24:13). Na poluvremenu je bilo 44:32, a najvećih +18 (68:50) bilo je u završnici treće četvrtine.

Petar Babić sa 17 poena predvodio je Bosco. Hrvoje Puljko (6as) i Luka Katura (4 as) su dodali po 14, Tomić i Marin Zrnić (9sk) po 10. Gospare su predvodili Mateo Vidović (21) i Vlaho Raguž (17).

”Prije ove utakmice ni sam nisam mogao znati što mogu očekivati od momčadi s obzirom na kratko vrijeme koje sam bio s njima. Mogu reći da sam ugodno iznenađen i zadovoljan kako su reagirali. Čestitam momcima na dobroj partiji i na pobjedi, ali isto tako moramo znato da je pred nama još puno posla i stvari koje bi željeli unaprijediti. Imamo deset dana do nove utakmice da dignemo razinu igre”…kazao je nakon susreta trener Bosca Jakša Vulić.